مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۸۴۹
زمان انتشار : ۰۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۳

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان: حجم لجن تالاب انزلی کاهش می‌یابد | مجری این طرح مرکز علمی تحقیقاتی اصفهان است

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از تحقیق و بررسی اجرای طرح کاهش میزان لجن تالاب انزلی و افزایش عمق این اکوسیستم ارزشمند خبرداد.

به گزارش  به نقل از ایسنا، تالاب انزلی از جالب‌ترین و بزرگترین زیستگاه‌های طبیعی جانواران ایران محسوب می‌شود و هر ساله پذیرای تعداد زیادی از پرندگانی است که از سوی کشورهای همسایه شمالی به ایران می‌آیند.

تالاب انزلی به دلیل موقعیت جغرافیایی از نظر میزان بالای رطوبت و آب با هیچ‌ یک از تالاب‌های ایران قابل مقایسه نیست و چندین جزیره را در خود جای داده است. این اکوسیستم ارزشمند در چند دهه اخیر به دلیل ورود انواع فاضلابهای خانگی،صنعتی و… دچار مشکلات زیست محیطی فراوانی شده است.

یکی از مهمترین دلایلی که موجب تهدید تالاب انزلی شده، افزایش سطح رسوباتی است که عمق این تالاب را کاهش داده است. به گفته کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان کاهش عمق به این تالاب در برخی از مناطق از ۱۱متر به ۱ متر رسیده است.

اقدامات مختلفی برای جلوگیری و نجات تالاب انزلی در حال انجام است. محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان امروز از محل پروژه بررسی تاثیرات زیست پالایی در کاهش لجن و افزایش عمق تالاب انزلی( پایلوت استخر پرورش ماهیان قلم گوده) بازدید کرد.

وی گفت: تاثیرات زیست پالایی در کاهش لجن و افزایش عمق تالاب انزلی(پایلوت استخر پرورش ماهیان قلم گوده) در دست بررسی است.

قربانعلی محمدپور با بیان اینکه مجری این طرح مرکز علمی تحقیقاتی اصفهان است، خاطر نشان کرد: این طرح در واقع بر کاهش میزان لجن تالاب انزلی و افزایش عمق آن به روش زیست پالایی تسریع یافته تحقیق می‌کند.

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهدی بذرافکن

آنها بچه پولدار نبوده اند، زندگی راحتی هم نداشته اند، تازه حالا که صادقانه اعتراف می کنند:«یک شبه پول دار شده ایم» می خواهند دست خانواده هایشان را هم بگیرند.

اسکار جشنواره فجر

علیرضا غفاری

امسال فیلمی برای اسکار نداریم خیالتان راحت!