مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۶۴۴۸
زمان انتشار : ۰۳:۳۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۲۲

مخلان نظم عمومی در معابر استان گیلان تا پایان نوروز بازداشت می‌شوند

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به ‌اینکه ایجاد اختلال در امنیت مردم خط قرمز پلیس است گفت:‌ مخلان نظم عمومی‌ در معابر و خیابان‌های استان گیلان تا پایان نوروز بازداشت می‌شوند.

به گزارش

سردار محمدرضا اسحاقی اظهار داشت:‌ خط قرمز پلیس ایجاد اختلال در امنیت و آسایش مردم است بنابراین اگر فردی با وسیله نقلیه خود موجبات آزار و اذیت مردم را فراهم کند خود و وسیله نقلیه‌اش تا پایان تعطیلات نوروز بازداشت و توقیف می‌شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان تصریح کرد:‌ نیروی انتظامی گیلان با هر اقدام و یا رفت و آمدی که منجر به ایجاد اختلال در نظم عمومی و رعب و وحشت مردم در سطح محلات و یا معابر شهر شود برخورد قانونی کرده و اقدام به بازداشت افراد خاطی می‌کند.

سردار اسحاقی خاطرنشان کرد:‌ کسانی که با وسیله نقلیه خود در معابر و خیابان‌ها حرکت‌های نمایشی و غیر متعارف داشته و موجبات آزار و اذیت مردم و یا افراد مسن را فراهم کنند توسط پلیس بازداشت شده و برخورد قاطع و بسیار جدی با آن‌ها می‌شود.

وی با اشاره به تمهیدات پلیس برای ایام نوروز افزود:‌ نیروی انتظامی گیلان با هزار و ۴۰۰ گشت خودرویی،‌ موتورسیکلت و نیروی پیاده در ایام نوروز سال ۹۷ با تمام توان خود از امنیت عمومی شهروندان در سراسر استان گیلان پاسداری می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان بیان داشت:‌ برخورد با رفتارهای خطر آفرین در حوزه رانندگی با نهایت اعمال قانون نسبت به متخلفان اجرا شده همچنین در سطح شهر نیز اخلال در امنیت عمومی خط قرمز پلیس بوده و با افراد خاطی برخورد می‌شود.

سردار اسحاقی عنوان کرد:‌ برگزاری مانور مشترک نیروهای پلیس راه استان گیلان با سازمان آتش نشانی،‌ اورژانس و سایر دستگاه‌های امداد و نجات در روز پنج شنبه ۲۴ اسفند از برنامه‌هایی است که در جهت ارتقای سطح آمادگی‌ها انجام می‌شود.

وی ابراز داشت:‌ برگزاری جلسات متعدد بین پلیس و دستگاه‌های امداد و نجات و پیشبرد برنامه‌های آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی و آمادگی تجهیزات از جمله اقداماتی است که از مدتی قبل برای بالا بردن سطح واکنش‌ها در عملیات‌های مختلف در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده انتظامی استان گیلان گفت:‌ تشدید برخوردها با فروشندگان،‌ توزیع کنندگان به‌ویژه عاملان و واردکنندگان مواد محترقه پرخطر و غیرمجاز از جمله موارد مهمی است که در دستور کار ویژه پلیس قرار گرفته است و تا پایان نوروز ادامه پیدا می‌کند.

سردار اسحاقی اظهار داشت:‌ ظرف مدت ۲ ماه گذشته در استان گیلان بیش از ۲ میلیون و ۳۰۷ هزار قطعه انواع مواد محترقه و منفجره غیرمجاز توسط پلیس کشف و ضبط شده و همچنان نیز عملیات‌های مختلفی در سراسر استان برای شناسایی عوامل اصلی ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد:‌ خانواده‌ها،‌ بزرگان و متولیان محلات باید با هوشیاری بیشتری در این ایام پایانی سال از فرزندان خود مراقبت به‌عمل آورند تا ارتباط آنان با فروشندگان مواد محترقه غیرمجاز قطع شده و به این ترتیب امنیت جامعه فراهم شود.

فرمانده انتظامی استان گیلان افزود:‌ هم اکنون بیش از ۱۱۰ مرکز عرضه انواع این مواد استاندار و بی‌خطر در سراسر استان در حال فعالیت هستند و انتظار داریم خانواده‌ها نیز کنترل و نظارت بیشتری بر عملکرد فرزندان خود داشته باشند.

سردار اسحاقی ابرار داشت:‌ در سال ۹۶ نیروی انتظامی استان گیلان با برگزاری بیش از ۳ هزار کلاس و کارگاه آموزشی در موضوعات متنوع و مختلف سعی کرد در بحث آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی مفید به مردم اقدامات مطلوبی را به انجام برساند.

وی با اشاره به ‌نوع برخورد با اخلالگران فضای مجازی افزود: پلیس با افرادی که بخواهند در این حوزه‌ها با ایجاد فضاسازی و ارائه اطلاعات غلط ‌سعی در ایجاد بی‌نظمی،‌ تشویش اذهان عمومی و دروغ پردازی کنند برخورد بسیار شدیدی خواهد داشت.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی