مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۸۹۵۹
زمان انتشار : ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۱

محصولات تولیدی گیلان قابلیت ‌بازار‌های خارجی را دارند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان گفت: محصولات تولیدی استان گیلان قابلیت در اختیار گرفتن بازار‌های خارجی را دارند.

به گزارش  فرهاد دلق‌پوش در جلسه بررسی چالش‌ها و رفع موانع صادرات در استان گیلان با اشاره به اینکه ارتقاء در حوزه صنعت و صادرات نیازمند برنامه‌ریزی راهبردی، اتحاد و تعامل است اظهار داشت: توسعه صادرات و رونق اقتصادی از اهداف مهم در استان گیلان است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و اقدامات راهبردی می‌تواند واحدهای تولیدی را برای تامین نیازهای داخلی، افزایش صادرات و کسب بازارهای جهانی به مسیر درست هدایت کند گفت: روند فعالیت در حوزه صادرات باید مورد بررسی و مطالعات تطبیقی قرار گیرد.

وی توسعه صادرات در گیلان را نیازمند یک کارگروه تخصصی عنوان کرد و با تاکید بر اینکه با تشکیل شرکت مدیریت صادرات می‌توانیم فرآیند صادرات را تسهیل کرده و به رونق اقتصادی دست یابیم افزود: در راستای تحقق این هدف تمامی واحد‌های صنعتی در گیلان باید ظرفیت تولید محصولات صادراتی را داشته باشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان با اشاره به اینکه واحد‌های تولیدی در فروش محصولات خود علاوه بر بازار‌های داخلی باید به بازار‌های خارجی ورود کنند خاطرنشان کرد: محصولات تولیدی استان گیلان قابلیت در اختیار گرفتن بازار‌های خارجی را دارند.

دلق‌پوش با بیان اینکه انگیزه تولید محصولات صادراتی باید در تولیدکنندگان استان گیلان تقویت شود تصریح کرد: با ایجاد ساختاری اثرگذار در بین واحد‌های صنعتی و تجاری استان گیلان با استفاده از ایده‌ها و تفکرات جمعی باید توان صادراتی محصولات تولیدی و صنعتی استان گیلان را افزایش دهیم.

وی با تاکید بر اینکه جهت عضویت در سازمان تجارت جهانی باید با شناخت از اقتصاد بین‌المللی راهکار‌های موجود در این حوزه‌ را به‌کار گیریم گفت: عدم فعالیت در حوزه صادرات و عدم شناخت صحیح از اقتصاد بین‌المللی موجب انزوا و محو شدن محصولات تولیدی کشور از چرخه بازار جهانی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان موقعیت سرزمینی استان گیلان را برای توسعه در امر صادرات بسیار مطلوب دانست و افزود: هیچ استانی در کشور از موقعیت مطلوب سرزمینی استان گیلان در راستای توسعه صادرات برخوردار نیست و استان‌های دیگر نباید از این فرصت در گیلان غافل شوند.

دلق‌پوش تشکیل ائتلاف تجاری منطقه‌ای در استان‌های مجاور دریای خزر را از اقدامات اثرگذار در امر صادرات عنوان کرد و اظهار داشت: تشکیل ائتلاف برای انجام کاری منسجم جهت توانمندسازی صادراتی سه استان شمالی کشور گامی موثر در تجارت و صادرات است.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی