مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۶۱۹۱
زمان انتشار : ۰۹:۲۵ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۹

عضو هیأت رییسه مجلس درگفتگو با اختصاصی:

قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان جهت شفاف سازی است | اموال نامشروع به بیت المال هدایت می شود

عباسی با بیان اینکه قانون اعاده اموال نامشروع مسئولان جهت شفاف سازی است، گفت: اموال نامشروع از مجاری سوء استفاده شده به بیت المال هدایت می شود.

اسدالله عباسی در گفتگو با اختصاصی درباره امضای طرح اعاده اموال نامشروع اظهار کرد: مسئولانی درگذشته اموال و دارایی هایی را اضافه کردند که برای مردم غیر قابل است، حاشیه های زیادی در این رابطه وجود داشت برای اینکه حاشیه ها رشد نکند با استناد به اصل ۴۹قانون اساسی مربوط به دولت و اصل ۱۴۲مربوط به قوه قضاییه، اموال و دارایی های مسئولان زیرنظر گرفته می شود تا خدای نکرده باعث سوء استفاده و رانت نشود.

وی با اشاره به اینکه شاهد وقوع اتفاقاتی در این راستا در سالهای گذشته بودیم، گفت: جهت پیشگیری از این اتفاقات و شفافیت، اجرای قانون اعاده اموال نامشروع را ارایه کردیم که دوفوریتی است و محتوای آن درکمیسیون های تخصصی مجلس تغییرخواهد داشت.

نماینده رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کارشناسان زبده مرکز پژوهش ها و سایر دستگاه نظارتی در این راستا فعال می شوند، اضافه کرد: قوی شدن این طرح به پرهیز از فساد مالی کمک شایانی خواهد کرد.

عباسی با تأکید براینکه با تشکیل هیأتی، اموال نامشروع از مجاری سوء استفاده شده به بیت المال هدایت می شود، افزود: مجلس دنبال انجام وظیفه است  تا مانع شود که بعضی ها در پست های مدیرتی در جریان جمع آوری اموال نا مشروع و فساد مالی گام بردارند و موجب نگرانی مردم و مقام معظم رهبری شوند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسامی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این رابطه بارها تذکر داده اند، اظهار کرد: مجلس هم دنبال تحقق منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی