مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۴۶۴۸
زمان انتشار : ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۹

عضو هیئت‌رئیسه مجلس:گیلان تنها در راستای شعار حرکت کرده

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برنامه‌های استاندار گیلان وقت‌گیر و بدون خروجی است گفت: سالاری مسئول عدم پیشرفت و توقف توسعه در گیلان است و گزارش‌های گل‌وبلبلی که از گیلان برای مسئولان کشوری داده می‌شود برای نمایندگان قابل‌هضم نیست.

اسدالله عباسی با تاکید بر داشتن سند توسعه در گیلان اظهار کرد: باید بر اساس آمایش سرزمینی گیلان را به‌خوبی بشناسیم و بر اساس پتانسیل و ظرفیت‌های موجود در استان سرمایه‌گذاری کنیم.

وی بابیان اینکه ظرفیت‌های عظیم گیلان شناخته‌نشده افزود: یکی از دلایلی که استان گیلان نتوانسته به جایگاه اصلی خود برسد، عدم رعایت موقعیت استان به لحاظ ظرفیت‌ها بوده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به عقب‌ماندگی استان گیلان از شاخصه‌های توسعه گفت: استانداران قبلی کم‌وبیش گام‌هایی را در راستای توسعه استان برداشته‌اند اما درمجموع نمی‌توان در گیلان کارهایی که بر اساس شاخصه‌های توسعه انجام‌گرفته را نام برد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه کشاورزی استان در مسیر توسعه نیست خاطرنشان کرد: گیلان تاکنون نتوانسته در بخش کشاورزی به جایگاه مناسبی برسد چون اداره استان به روزمرگی افتاده است.

عباسی تصریح کرد: تنها تلاش استانداران در گیلان فقط در حوزه چای بوده و تا حدودی توانسته‌اند مطالبات چای‌کاران را به‌موقع پرداخت کنند و افزایش حداقلی را در خرید تضمینی آن داشته باشند درحالی‌که همه می‌دانیم مشکلات اقتصاد کشاورزی گیلان با روزمرگی حل نمی‌شود.

وی با تأکید بر اینکه گیلان تنها در راستای شعار حرکت کرده افزود: با برنامه‌هایی که استاندار فعلی در گیلان شروع کرده تنها وقت مدیران استان گرفته می‌شود و خروجی نخواهد داشت.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه‌اندازی کارگروه‌های توسعه‌ای در استان از سوی نماینده عالی دولت در گیلان بیان کرد: کارگروه‌ها زمانی جواب می‌دهد که ما استراتژی تعریف کنیم و توسعه راهبردی را در برنامه‌های خود دیده باشیم نه اینکه کارها را در استان از ابتدا شروع کنیم و نظرات کارگروه‌ها را در رابطه با شاخصه‌های توسعه‌ای گیلان صرفاً بشنویم.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیروی انسانی قوی گیلانی در کشور گفت: تا کی باید در گیلان آزمون‌وخطا داشته باشیم و منتظر باشیم تا دیگران از راه برسند و بخواهند برای استان گیلان تصمیم‌گیری کنند.

عباسی افزود: ما در گیلان نیروهای بومی و توانمندی داریم که در سطح معاونین وزیر هستند و در سطوح مختلف مدیریتی در حال خدمت می‌باشند.

وی با انتقاد از دولت در رابطه با نادیده‌گیری از ظرفیت‌های گیلان اظهار کرد: دولت دوازدهم نتوانسته از منابع و ظرفیت‌های استان گیلان به‌درستی استفاده کند و گیلان را به جایگاه اصلی خود برساند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی مسئولیت عدم پیشرفت و توقف در توسعه گیلان را شخص استاندار دانست و گفت: عملکرد مسئولان اجرایی استان در حوزه کشاورزی قابل دفاع نیست.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه ما نمایندگان مردم مسئولیت و وظیفه‌داریم و در برابر قسمی که یادکرده‌ایم نمی‌توانیم در برابر برخی رفتارها بی‌تفاوت باشیم خاطرنشان کرد: در رابطه با همه مسائل استان گزارش صوری و شکلی تعریف‌شده و در اختیار مسئولان بلندمرتبه کشوری قرار می‌گیرد و در آن ذکر می‌کنند که همه‌چیز گل‌وبلبل هست درحالی‌که برای نمایندگان مردم گزارش صوری دادن قابل‌هضم نیست.

فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی