مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۶۰۰۸
زمان انتشار : ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶

طرح «‌اعاده اموال نامشروع»|‌ تصویب و اجرای این طرح مردم را به آینده نظام امیدوارتر می‌کند

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با اشاره به اینکه تمام قدرت نظام بر حمایت‌های مردم استوار شده است گفت:‌ طرح اعاده اموال نامشروع برخی مسئولان،‌ مردم را به آینده نظام امیدوارتر می‌کند.

به گزارش  ذبیح الله نیکفراظهار داشت:‌ نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه حمایت‌های مردمی شکل گرفته بنابراین طرح اعاده اموال نامشروع برخی از مسئولان،‌ مردم را به آینده نظام امیدوارتر می‌کند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس تصریح کرد:‌ بر طبق بیانات مقام معظم رهبری، در دهه چهارم از عمر انقلاب اسلامی تحقق عدالت اجتماعی و مبارزه با اشرافی‌گری باید سرلوحه کار همه مسئولان و دلسوزان نظام قرار گیرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس عنوان کرد:‌ مسئولان در تمام این سال‌ها جهت مبارزه جدی با فرهنگ اشرافی‌گری عملکرد مطلوبی نداشته و کوتاهی کردند بنابراین برای جبران آن باید اقدامات عاجل و اساسی انجام شود.

وی با اشاره به لزوم مبارزه جدی با مفاسد اقتصادی بیان داشت:‌  مسئولان باید در راستای برخورد با افرادی که از راه‌های نامتعارف ثروت‌های هنگفت و نامشروعی را کسب کرده‌اند راهکارهای جدی اخذ کرده و اقدامات لازم را اتخاذ کنند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس عنوان کرد:‌ نمایندگان مجلس با ارائه طرع اعاده اموال نامشروع برخی مسئولان در حقیقت در پی یک چاره‌اندیشی اساسی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی و در نتیجه دلگرم کردن مردم هستند.

نیکفر با تاکید بر اینکه پایه‌های این نظام توسط مردم مستحکم شده است ابراز داشت:‌ اگر حمایت بی‌دریغ و پشتیبانی‌های همیشگی مردم نبود دشمنان با انواع ترفندها و توطئه افکنی زمینه نابودی و از بین بردن جمهوری اسلامی را محقق می‌کردند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نگرانی‌های مردم از رشد فساد در جامعه افزود:‌ ساده زیستی، دوری کردن از تجمل‌گرایی،‌ صداقت در گفتار و کردار و خدمت صادقانه انتظار به حق مردم از مسئولان نظام است.

وی با تاکید بر اینکه باید از ترویج فرهنگ اشرافی‌گری جلوگیری شود خاطرنشان کرد:‌ ‌معمار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی(‌ره)‌ در بیاناتی فرموده‌اند اگر مسئولان، وکلا یا وزرای ما به‌دنبال اشرافی‌گری بروند زمینه شکست و سقوط نظام فراهم خواهد شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت:‌ آن کسانی که به هر دلیلی سعی در توجیه این روحیه ناپسند اشرافی‌گری دارند باید بدانند این تفکر جایی در نظام اسلامی نداشته و از جانب مردم کاملاً مردود است.

نیکفر با تاکید بر لزوم پیش‌بینی ضمانت‌های اجرایی این طرح عنوان کرد:‌ نمایندگان مجلس باید تمام ابعاد این قضیه را مورد بررسی قرار دهند تا تمام راه‌ها و مسیرهایی که برای قانون‌گریزی مفاسد اقتصادی ایجاد شده کاملاً مسدود شود.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی