مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۷۸۷۳
زمان انتشار : ۰۰:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱

شناسایی بازارهای هدف برای گیاهان دارویی گیلان

رییس اتاق تعاون گیلان گفت: برای گیاهان دارویی استان باید بازار هدف صادراتی شناسایی شود.

به گزارش  عیسی محمدی، گفت: صادرات یک هدف راهبردی است که در کنار تولید و اشتغال، از مهمترین امور تعاونی‌ها به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه مشکلاتی در بحث آمار تعاونی‌های صادراتی وجود دارد، مانند اینکه بعضی از تعاونی‌ها محصولات را به نام خود صادر نمی‌کنند و شرکت رابطه خصوصی این امر را بر عهده می‌گیرد، افزود: تعاونی‌هایی که قدرت صادرات ندارند، محصولاتشان را در اختیار اشخاص و یا سایر شرکت‌های صادراتی قرار می‌‌دهند، تا محصولات را صادر کرده و این به اسم صادرات تعاونی محسوب نمی‌شود.

محمدی خاطر نشان کرد: استان گیلانبه لحاظ کشاورزی بسیار مستعد است، باید مراقب بود تا موقعیت صادراتی محصولات خدشه‌دار نشود و به خصوص محصولات دیگر مانند چای، ابریشم،حتی گیاهان دارویی نیز بازار هدف خود را در صادرات پیدا کنند.

وی خاطرنشان‌کرد: در بخش صادرات کیفیت و بسته‌بندی بسیار مهم است و در مجموع برند اعتماد ایجاد می‌کند.

رییس اتاق تعاون گیلان افزود: برندسازی و شناخت بازارهای هدف برای صادرات بسیار مهم است و همه باید همت کنیم تا این امر محقق ‌شود.

ایسنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی