مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۳۶۳۰
زمان انتشار : ۰۲:۰۱ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

حل مشکل پسماند شهر رشت نیازمند راه حل‌های بیوتکنولوژی است

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: محققان بیوتکنولوژی می‌توانند راه‌حل‌های مطلوبی در زمینه‌های کمپوست و حل مشکل پسماند شهر رشت ارائه و پیشنهاد کنند.

به گزارش  امیرحسین علوی در مراسم افتتاح مرکز رشد واحدهای فناور بیوتکنولوژی شمال کشور اظهار داشت: شهر رشت به‌عنوان شهر خلاق خوراک انتخاب شده و ظرفیت گسترش خلاقیت در رشت وجود دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه دیدگاه اعضای شورای شهر رشت، تلاش و گسترش فعالیت‌ها در راستای ایده‌های خلاقانه در رشت است گفت: نیازهای مرتبط با فعالیت‌های بیوتکنولوژی کشاورزی در شهر رشت وجود دارد.

علوی با تاکید بر اینکه نیاز به فعالیت‌های بیوتکنولوژی کشاورزی در کل استان نیز احساس می‌شود افزود: محققان بیوتکنولوژی می‌توانند راه‌حل‌های مطلوبی در زمینه‌های کمپوست و حل مشکل پسماند شهر رشت ارائه و پیشنهاد کنند.

وی رفع مشکل پسماند را نیاز اصلی و اساسی شهرهای شمالی کشور در حوزه حفاظت از محیط زیست دانست و خاطرنشان کرد: به همکاری و تعامل با واحدهای فناور در شورای اسلامی شهر رشت با دیدگاهی مطلوب و مثبت توجه می‌شود.

علوی از فعالیت مرکز خلاقیت و فناوری در شورای اسلامی شهر رشت خبر داد و با اشاره به اینکه این مرکز از پایان‌نامه‌های مرتبط با مدیریت شهری حمایت می‌کند تاکید کرد: مراکز دانشگاهی و تحقیقانی می‌توانند تعامل مطلوب و اثرگذاری را با این مرکز برقرار کنند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه مراکز فناور و خلاق می‌تواند رمز توسعه و پیشرفت مناطق شمالی کشور باشد تصریح کرد: استان گیلان علاوه بر منابع غنی از محققان و نخبگان برجسته‌ای برخوردار است که می‌توانند در عرصه‌های مختلف موفق ظاهر شوند.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی