مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۸۶۷۳
زمان انتشار : ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷

تکمیل پروژه خط آهن آستارا‌خان ـ آستارا ـ رشت نیاز به مصالح معدنی دارد

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان گفت: تکمیل پروژه خط آهن آستارا‌خان- آستارا- رشت نیازمند مصالح معدنی است.

به گزارش اختصاصی به نقل از تسنیم، فرهاد دلق‌پوش در جلسه با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در رشت اظهار داشت: افزایش فعالیت‌ها و تحقیقات زمین‌شناسی در استان گیلان با توجه به شرایط اقلیمی این منطقه موجب کاهش مخاطرات طبیعی می‌شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت  استان گیلان وضعیت رسوبات سواحل دریای خزر، تالاب‌ها و معادن استان گیلان را نیازمند مطالعات علمی و زمین‌شناختی دانست و گفت: با استفاده از تحقیقات زمین‌شناختی باید از ظرفیت‌های استان گیلان به نحو مطلوب بهره ‌برد.

دلق‌پوش با تاکید بر اینکه نمونه‌برداری از مناطق مختلف استان و مطالعات و آزمایش‌های منطقه‌ای با توجه به اقلیم استان گیلان از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است بیان کرد: با استفاده از مطالعات زمین‌شناختی در حوزه‌های مختلف استان توفیق مطلوبی حاصل می‌شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان حفظ اقلیم طبیعی استان و بهره‌برداری صحیح از منابع را نیازمند داشته‌های علمی مناسب عنوان و خاطرنشان کرد:  با استفاده از مطالعات زمین‌شناختی به‌درستی می‌توان در راستای کاهش و جلوگیری از آسیب‌ها اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان  دارای گسل‌های متعدد است و مطالعات زمین‌شناسی در گیلان همواره باید از سوی تیمی علمی، تحقیقاتی و توانمند انجام شود افزود: پروژ‌های عمرانی در استان گیلان نیازمند مصالح معدنی استان هستند.

دلق‌پوش با اشاره به اینکه استان گیلان هم‌اکنون جهت تکمیل و اتصال راه آهن بین‌المللی آستراخان- آستارا به رشت که به طول ۲۵۰ کیلومتر است به شدت نیازمند مصالح معدنی است تصریح کرد: برخی از تصمیمات کلان و محدودیت‌های ملی در بخش معدن به منظور پیشرفت پروژه‌های عمرانی در گیلان نیازمند برطرف شدن است.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان اتحاذ رویه درست در برداشت مواد معدنی از جلگه‌ها و بستر رودخانه‌‌های استان گیلان را حائز اهمیت بیان کرد و گفت: بهره‌برداری صحیح از مواد معدنی جلگه‌ای استان گیلان نیازمند مطالعاتی علمی و سیاستی واحد با استفاده از پشتوانه تحقیقاتی است.

: منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی