مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۳۸۵
زمان انتشار : ۰۰:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۷

برپایی بازارچه یلدایی “غذا و محصولات دست‌ساز” در رشت+تصاویر

بازارچه فرهنگی هنری غذا و محصولات دست ساز یلدایی در رشت برپا شد.

به گزارش  بازارچه فرهنگی هنری “غذا و محصولات دست ساز یلدایی” به‌همت هنرمندان و صاحبان مشاغل خانگی در خانه فرهنگ و هنر رشت برپا شد.

در این بازارچه  به مهمانی نقش و رنگ محصولات دست‌ساز هنرمندان گیلانی رفتیم تا با دست ساخته‌های سنتی و هنری آنان به پیشواز یلدا این بلندترین شب سال برویم.

غرفه‌هایی که سفره سنتی شب یلدای ایرانیان را به نمایش گذاشته با شمع و تنقلات و حافظ خوانی، تداعی‌کننده آداب و رسوم ایرانیان در شب چله سال است.

مسئول برگزاری بازارچه یلدایی در این زمینه گفت: در این مجموعه نمایشگاهی، افرادی که مشاغل خانگی داشته و تولیدات دستی دارند محصولات خود را به‌طور مستقیم فروش می‌رسانند.

مریم انورپور با بیان اینکه عواید حاصل از فروش محصولات یکی از غرفه‌ها برای کودکان پروانه‌ای “EB” اختصاص یافته است افزود: هدف از برپایی این بازارچه حمایت از مشاغل خانگی و افرادی است که کارهای هنری انجام می‌دهند.

شب یلدا یکی از سنت‌های باستانی ایرانیان است که در این طولانی‌ترین شب سال، خانواده‌های ایرانی دور هم جمع می‌شوند و در این شب‌نشینی با خوردن خوراکی‌هایی که هر یک نشانه و نماد برکت، تندرستی و فراوانی است این آیین کهن را پاس می‌دارند و به استقبال زمستان سرد می‌روند.

بیماری پروانه‌ای “EB” ناشی از یک جهش ژنتیکی است که در بافت‌های پوستی و غشای مخاطی بدن ایجاد تاول می‌کند. این بیماری به‌دلیل نازک شدن پوست و آسیب پذیری آن به بال‌های پروانه تشبیه می‌شود و هزینه‌های درمانی سنگینی دارد.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!