مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۵۷۲۲
زمان انتشار : ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۳

برخی رسانه‌ها مباحث مربوط به قوانین اسلامی را به درستی برای مردم بیان نمی‌کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان گفت: متاسفانه برخی از نخبگان و رسانه‌ها مباحث و مسائل مربوط به قوانین اسلامی را به درستی برای مردم بیان نمی‌کنند.

به گزارش  آیت‌الله زین‌العابدین قربانی در دیدار با کارکنان آموزش و پرورش استان گیلان به مناسبت سالروز تاسیس نهاد امور تربیتی و هفته تربیت اسلامی اظهار داشت: فهم و درک انسان وجه تمایز این خلقت با مخلوقات دیگر در جهان هستی است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه همه موجودات تربیت نخست خود را از طبیعت و کلاس آفرینش می‌آموزند خاطرنشان کرد: انسان با وجود فطرت ذاتی خود باز هم نیازمند آموزش و تربیت است.

وی با بیان اینکه افراد هر گونه تربیتی را بیاموزند همان را در جامعه پیاده می‌کنند و توهین به احکام اسلامی با بی‌حجابی و با روسری بر چوب نهادن از نتایج تربیت نامناسب است گفت: تربیت نادرست و نامناسب نسل امروز موجب سوء‌استفاده رادیو‌ها و رسانه‌های بیگانه شده است.

آیت‌الله قربانی با تاکید بر اینکه دنیای امروز تربیت انسانی را به طریقه‌های نامطلوب آزاد گذاشته و از اخلاقیات حسنه دور شده است افزود: افرادی که حجاب را بر سر چوب‌ها نگه داشته و به این فریضه توهین می‌کنند، در جامعه اسلامی یک هنجارشکن هستند.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه هیچ دولتی در دنیا اجازه هنجارشکنی را به مردم خود نمی‌دهند و به منظور منافع جامعه قوانینی را حاکم می‌کند افزود: ۹۸ درصد از جمعیت ایران اسلامی در سال ۵۷ این امر را تصویب کردند که قوانین کشور باید بر اساس احکام الهی باشند.

وی با اشاره به اینکه هنجار‌‌شکنان باید این امر را بفهمند که مردم قوانین اسلامی را می‌خواهند بیان کرد: متاسفانه برخی از نخبگان و رسانه‌ها مباحث و مسائل مربوط به این حوزه را به درستی برای مردم بیان نمی‌کنند و این امر یک معضل در کشور است.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه احترام، حجاب، عزت و اقتدار را انقلاب اسلامی در کشور به وجود آورده و این نعمت در استان گیلان با تقدیم کردن ۸ هزار شهید به ارمغان آمده است گفت: آزادی تا مرز قانون است و تمامی افراد جامعه باید براساس قوانین اقدامات خود را انجام دهند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش پایگاهی مقاوم و محکم برای جامعه اسلامی است و تربیت صحیح و جلوگیری از هنجارشکنی در آموزش و پرورش به صورت اثرگذار محقق می‌شود افزود: سبقه عمومی کشور قرآن، ایمان، تقوا، عفاف و حجاب است که از برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا و تلاش انسان‌های مخلص برای کشور حاصل شده است.

آیت‌الله قربانی با تاکید بر اینکه اگر آموزش و پرورش از جمهوری اسلامی حذف شود جامعه همانند جوامع بی‌بند و بار غربی می‌شود خاطرنشان کرد: اهمیت آموزش و پرورش در جامعه اسلامی یک امر اساسی، اثرگذار و غیرقابل انکار است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه برخی از والدین در جامعه امروز تحت تاثیر رسانه‌های غربی و فضای مجازی قرار گرفته و تربیت فرزندان خود را به آن سو هدایت می‌کنند تاکید کرد: آموزش و پرورش باید این فرزندان را به گونه‌ای تربیت کند تا در مباحث دینی و اسلامی هدایت‌کننده والدین خود باشند.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه تعلیم و تربیت اسلامی و دینی باید به بطن جامعه و توده مردم راه پیدا کند افزود: رسانه‌ها و جامعه باید بر اساس مباحث اسلامی پیش رود و محیط خانه و خانواده در این راستا نقش اثرگذاری دارد.

آیت‌الله قربانی با اشاره به اینکه فرار از خانه از سوی فرزندان به دلیل رفتار نامناسب و خشن والدین با فرزندان صورت می‌گیرد تصریح کرد: مهربانی و محبت والدین موجب استحکام و حرف‌شنوی فرزندان از پدر و مادر شده و الگوی تربیتی درستی در خانواده‌ها حاکم می‌شود.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه فرزندان امروز نیازمند موعظه و مهربانی هستند و این دو ویژگی پایه اساسی تربیت اثرگذار است تاکید کرد: جامعه کنونی موظف است که در شرایط نامطلوب تربیتی، والدین را آگاه کرده و شیوه‌های تربیتی درست را در عرصه‌های مختلف ترویج کند.

وی با اشاره به اینکه غفلت در این حوزه موجب تربیت نادرست فرزندان می‌شود و اگر تربیت ناصحیح در نسل جدید نهادینه شود دیگر موعظه و تربیت صحیح در فرزندان اثرگذار نیست بیان کرد: جمهوری اسلامی مملو از حافظان و مفسران قرآن کریم است که به طور مطلوب می‌توانند تربیت اسلامی را ترویج کنند.

آیت‌الله قربانی با بیان اینکه تربیت اثرگذار مربیان موجب رشد و تعالی مطلوب دانش‌آموزان می‌شود تصریح کرد: امید است با تربیت صحیح نسل جوان زمزمه‌های نامناسبی که در فضای مجازی علیه انقلاب، حجاب و زندگی اسلامی به وجود آمده در روند انقلاب بی‌تاثیر باشد.

نماینده مردم استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه دین‌باور بودن در زندگی اجتماعی افراد را به سعادت و تعالی می‌رساند بیان کرد: با تربیت صحیح و مناسب نسل‌های کنونی باید مکتب انقلاب اسلامی را بیش از پیش در دنیا جهانی کنیم.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی