مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۸۵۰۰
زمان انتشار : ۰۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۵

بانک مرکزی مکلف به پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیونی از ابتدای سال است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: بانک مرکزی مکلف است از ابتدای سال 97 وام ازدواج 15 میلیونی را به متقاضیان آن پرداخت کند.

به گزارش  مهرداد بائوچ لاهوت در واکنش به امتناع بانک‌ها از پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی به زوج‌های جوان اظهار کرد: مجلس پرداخت وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی را مصوب کرده و بانک مرکزی مکلف به پرداخت این وام به زوج‌های جوان است.

وی با تأکید بر اینکه طبق مصوبه مجلس پرداخت وام ازدواج از ابتدای سال ۹۷ لازم‌الاجرا است افزود: قانون تصریح کرده که بانک‌ها وام ازدواج ۱۵ میلیون تومانی را طی پنج قسط به متقاضیان آن پرداخت کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرداخت وام ازدواج در سال ۹۷ باید مقداری افزایش پیدا می‌کرد گفت: با توجه به رشد تورم و مشکلاتی که در مسیر ازدواج جوانان قرار دارد مجلس با افزایش وام ازدواج موافقت کرده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بانک مرکزی نباید در پرداخت وام ازدواج به متقاضیان تعلل کند افزود: پس از ابلاغ قانون بانک مرکزی دو هفته فرصت داشت که عملیات اجرای آن را آغاز کند و به نظر می‌رسد در حال حاضر در فرایند تدوین آیین‌نامه قرار داشته باشد.

فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی