مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۱۹۴
زمان انتشار : ۱۹:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۴

امام جمعه انزلی: نوع تنظیم بودجه ۹۷ بر مبنای لیبرالیسم و جامعه سرمایه‌داری است/دولت می‌خواهد کسری خود در برجام را با جیب مردم جبران کند

امام جمعه بندرانزلی با اشاره به اینکه نوع تنظیم بودجه 97 بر مبنای لیبرالیسم و جامعه سرمایه‌داری است گفت: این بودجه مسائل فراوانی دارد، این بودجه بر اساس اسلام و اصل اقتصاد مقاومتی نیست.

به گزارش  حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید عبدالجواد شمس‌الدین در خطبه این هفته نماز جمعه این شهر  با بیان اینکه افزایش چشمگیر هزینه‌های جاری دولت و کاهش هزینه‌های عمرانی بیانگر یک خسارات برای کشور است اظهار کرد: حذف یارانه ۳۰ میلیون نفر، افزایش قیمت حامل‌های انرژی، عدم توجه و حمایت کافی به شرکت‌های دانش بیان و تولیدات داخلی و افزایش خام فروشی‌ها و صادرات غیرنفتی  همه مصداق این خسارت است.

وی به افزایش مالیات‌ها در بودجه ۹۷ نیز اشاره کرد و افزود:  دولت می‌خواهد کسری خود در برجام را با جیب مردم جبران کند لذا اگر تولیدی نیز در سالیان اخیر انجام‌شده است با این برنامه‌ریزی نابود خواهد شد.

خطیب جمعه بندرانزلی همچنین خطاب به دولت‌مردان و مسئولان گفت: همه‌چیز را گران کردید و وام ازدواج هیچ تکانی نخورد، عوض این کارها بروید حق مردم را استیفا کرده و پول‌های بلوکه‌شده را پس بگیرید.

شمس‌الدین افزود: گفتید می‌رویم حق مردم را از حلقوم آمریکا بیرون می‌کشید، این حق نه‌تنها بیرون نیامد بلکه پایین‌تر هم رفت.

وی خاطرنشان کرد: فشار به اقشار ضعیف جامعه نه صحیح و نه انسانی است، گردن‌کلفت‌ها که به شما مالیات نمی‌دهند، اگر می‌دانند ۸ هزار میلیارد و ۳ هزار میلیارد درنمی‌آمد.

امام‌جمعه بندرانزلی در خصوص حذف یارانه بگیران نیز گفت: می‌گویند اگر می‌خواهند یارانه بگیرند بروند و تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی شوند، این برخلاف حفظ عزت است و در خالی این موضوع مطرح می‌شود که گفته بودند می‌خواهند نیازمندان را نیز از تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد خارج کنند.

شمس‌الدین به تغییر سیاست‌های طرح سلامت در بودجه ۹۷ نیز اشاره کرد و افزود: بدهکاری‌ها افزایش پیدا کرده است و بیمه‌ها بدهکار هستند، به همین دلیل در بودجه سال جاری طرح سلامت را کوچک‌تر کرده و ۱۲۶ قلم دارو را از لیست حمایت خارج کردند و این‌ها با شعارهای دولت مغایر است.

وی با اشاره به افزایش عوارض در بودجه ۹۷ گفت: نمی‌گوییم گران نشود اما لااقل تفاوت‌هایی در بین سفرهای زیارتی و سیاحتی قائل شوید، درست است که نمی‌خواهید مردم را به بهشت ببرید لااقل راه بهشت هم نبندید.

امام‌جمعه بندرانزلی به سالروز شهادت آیت‌الله دکتر مفتح و گرامیداشت روز وحدت حوزه و دانشگاه نیز اشاره و افزود: دانشگاه و حوزه از حیث هدف و مواضع و انقلاب دو مجموعه مکمل یکدیگرند، وحدت حوزه و دانشگاه بسیار مهم است و باید بیش‌ازپیش تقویت شود.

شمس‌الدین روز پژوهش و جایگاه به آن را نیز بسیار حائز اهمیت برشمرد و گفت: همه مسئولان و مراکز علمی تأثیرگذار باید نسبت به پژوهش اهمیت قائل شده و از طرح‌های کارآمد استقبال کنند.

فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

سوالی که برای نگارنده پیش آمده این است که آیا اگر یک کشتی آمریکایی یا اروپایی یا روسی جای کشتی ایرانی بود، آیا باز هم یگانهای امدادی آبی و هوایی چینی انقدر مسامحه وار و بی تفاوت با حادثه روبرو می شدند؟!

حسام الدین واعظ زاده

حسام الدین واعظ زاده

جایگاه، وظیفه و کارایی نهادهای انتخابی و انتصابی