مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۷۴۲۲
زمان انتشار : ۰۵:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۰۴

الیاس حضرتی در مراسم بزرگداشت شهید بابک نوری هریس: تا وقتی که نتوانیم اعتماد عمومی را کسب کنیم به انقلابمان خیانت کرده‌ایم

شاهد آن هستیم که به واسطه خون این شهیدان منطقه از وجود داعش پاک شده است.با مجاهدت هایی که ما در دفاع مقدس و جنگ با داعش انجام دادیم، ایران امروزه یک ابر قدرت شناخته می‌شود.

به گزارش  مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم شهید بابک نوری هریس عصر روز پنجشنبه ۲ آذر در مسجد باب الحوائج شهر رشت با حضور جمعی از چهره های مختلف سیساسی،مردمی و خانواده ایشان برگزار شد.مراسم با سخنرانی الیاس حضرتی، مدیر مسئول روزنامه اعتماد و نماینده مردم تهران در مجلس آغاز شد. او ابتدا ضمن گریزی به تاریخ انقلاب و نقش حیاتی سازمان سپاه در انقلاب اسلامی گفت: سپاه در اوایل انقلاب، سازمان یگانه‌ای بود که برجسته‌ترین فرزندان ایران با لباس این نهاد به مقام شهادت رسیدند.

وی همچنین در ادامه ضمن تبیین استراتژی داعش برای سلطه بر کشور های منطقه افزود: داعش تلاش کرد تا با سلطه بر کشورهای منطقه راه خود برای نفوذ در ایران را هموار کند تا در ایران، که مهمترین قدرت اسلامی در منطقه است فتنه‌ها و دوگانگی‌های خود در اسلام را عملی کند. تجربه‌های ما در تاریخ سی ساله انقلاب به کشورهای منطقه کمک کرد تا در برابر هجوم و فتنه داعش آگاه‌تر باشند.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به نقش اساسی آمریکا در ایجاد توطئه‌های داعش تصریح کرد: آمریکا تلاش کرد تا با اتحاد نامقدسی که با قطر و عربستان منعقد کرد، بر منطقه تسلط بیابد اما مقاومت ما در برابر این توطئه‌ها همه معادلات میان این سه کشور را به هم زد و امروز شاهد آن هستیم که به واسطه خون این شهیدان منطقه از وجود داعش پاک شده و توطئه‌های آمریکا بی‌نتیجه مانده است.

حضرتی در ادامه برنامه به اصلاحات صورت گرفته در قوانین داخلی عربستان هم اشاره کرد و در این باره گفت: امروز، شاهد آن هستیم که به واسطه خون این شهیدان منطقه از وجود داعش پاک شده تا از این راه جو داخلی کشور و ثبات خود را کنترل کند.

همچنین مدیر مسئول روزنامه اعتماد به قدرت ایران در منطقه اشاره کرد و گفت: با مجاهدت هایی که ما در دفاع مقدس و جنگ با داعش انجام دادیم، ایران امروزه یک ابر قدرت شناخته می‌شود اما تا وقتی که نتوانیم اعتماد عمومی را کسب و آرمان‌های انقلاب را به درستی به مردم تبیین کنیم، به انقلابمان خیانت کرده‌ایم. او همچنین افزود: اگر من بشخصه بخواهم در این باب به خود ما مسئولان نمره‌ای بدهم، نمره من منفی است.

در انتهای برنامه نیز، پیام تسلیت محمد باقر نوبخت، سخنگوی دولت و رییس سازمان برنامه و بودجه خطاب به خانواده عزادار نوری، برای حاضرات قرائت شد.

از جمله چهره های برجسته این مراسم می‌توان به غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در مجلس، شفقی فرماندار رشت، فرشاد نوروزپور مشاور استاندار در امور جوانان، فرهام زاهد و احمد رمضانپور اعضای شورای شهر، آیت الله ساجدی امام جمعه آستانه اشرفیه و جبار کوچکی‌نژاد نماینده رشت اشاره کرد./ گیل خبر

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار