مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۱۵۱
زمان انتشار : ۲۲:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱

استان گیلان نیازمند “شهر ویژه اقتصادی هوشمند” است

معاون اقتصاد و دارایی استان گیلان با بیان اینکه گیلان نیازمند یک شهر ویژه اقتصادی هوشمند است گفت: حوزه IT می‌تواند عاملی برای پیشرفت مناطق ویژه اقتصادی باشد.

به گزارش  علیرضا نوروزی در نشست نهاد بازار و سرمایه‌گذاری در رشت با اشاره به اینکه مناطق ویژه اقتصادی ظرفیت‌هایی نو برای گسترش توسعه است اظهار داشت: حوزه IT می‌تواند عاملی برای پیشرفت مناطق ویژه اقتصادی باشد.

معاون اقتصادی اقتصاد و دارایی استان گیلان با بیان اینکه هر محدوده ویژه اقتصادی می‌تواند یک عرصه بزرگ با کاربرد IT باشد خاطرنشان کرد: حوزه و اقدامات IT می‌تواند در تامین هرچه بهتر زیرساخت‌ها تاثیرگذار بوده و در پیشبرد اهداف اقتصادی و تجاری آن منطقه اثرگذار باشد.

نوروزی با تاکید بر اینکه شهر هوشمند ویژه اقتصادی نیازمند حوزه IT است بیان کرد: فعالیت‌های مولد و روبنایی یک امر مهم در مناطق ویژه اقتصادی محسوب می‌شود و حضور فعالان اقتصادی حوزه IT می‌تواند در پیشبرد اهداف مناطق ویژه اقتصادی اثرگذار است.

معاون اقتصاد و دارایی استان گیلان با اشاره به اینکه گیلان نیازمند یک منطقه ویژه اقتصادی هوشمند است تاکید کرد: ایجاد منطقه مذکور نیازمند سازماندهی مجدد بوده و منطقه ویژه اقتصادی لاهیجان می‌تواند به یک منطقه ویژه علم و فناوری تبدیل شود و کاربرد IT در کارکرد این منطقه اثرگذار است.

وی ظرفیت‌های نظام صنفی رایانه را در توسعه مناطق ویژه اقتصادی استان گیلان اثرگذار عنوان کرد و گفت: نظام صنفی رایانه‌ای در بعد تامین نیروی انسانی متخصص، ارائه خدمات فنی و مهندسی و مباحث تجاری و اقتصادی مناطق ویژه استان گیلان اثرگذار است.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی