مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۸۱۴۸
زمان انتشار : ۲۲:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۹/۱۱

استاندار گیلان: “طرح تکاپو” سبب تسهیل در امر اشتغالزایی می‌شود

استاندار گیلان با اشاره به نتایج مثبت پیشبرد طرح تکاپو گفت: پیشبرد این طرح سبب تسهیل در امر اشتغالزایی می‌شود.

به گزارش  مصطفی سالاری در جلسه کارگروه رفع موانع تولید و اشتغال در محل استانداری گیلان با اشاره به نتایج مثبت پیشبرد طرح تکاپو اظهار داشت: پیشبرد این طرح سبب تسهیل در امر اشتغالزایی می‌شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه استفاده از بیمه طرح تکاپو اثرات مثبتی در زمینه سرمایه‌گذاری دارد عنوان داشت: استفاده از این بیمه سبب می‌شود تا بتوانیم هم از خدمات طرح تکاپو و هم از طرح های خدمات اشتغال روستایی بهره‌مند شویم.

سالاری با تاکید بر اینکه فرمانداران می‌بایست به‌طور منسجم و دقیق به اجرایی شدن طرح تکاپو بپردازند خاطرنشان کرد: تحقق این طرح از اجرای طرح‌های عمرانی، با اهمیت‌تر است زیرا با معیشت مردم سر و کار دارد.

وی با بیان اینکه طرح‌های اشتغالزایی ارائه شده به دستگاههای ذی‌ربط می‌بایست از مبداء مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد تاکید کرد: انجام این بررسی‌های دقیق سبب می‌شود تا درخواست‌های مردم با سرعت بیشتر پیگیری و رسیدگی شود.

استاندار گیلان با اعلام اینکه لازم است اطلاع‌رسانی‌های لازم جهت معرفی طرح تکاپو به مردم انجام شود ابراز داشت: این اطلاع رسانی دقیق سبب می‌شود تا مردم بدانند برای ارائه طرح های اشتغالزای خود باید به کجا مراجعه کنند.

طرح‌های حوزه گردشگری و بوم‌گردی در اولویت طرح تکاپو قرار دارند

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان نیز این در جلسه ضمن معرفی بانک‌هایی که آمادگی ارائه تسهیلات جهت توسعه طرح‌های اشتغالزا را دارند گفت: بانک‌های رفاه، ملی، ملت، سپه، توسعه تعاون، کشاورزی، تجارت و صادرات به‌عنوان بانک‌های عامل این طرح معرفی شده‌اند.

آرش فرزام‌صفت با بیان اینکه این تسهیلات با سود ۱۸ درصد و همراه با یارانه در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود خاطرنشان کرد: اگر اشتغالزا بودن طرحی توسط کارگروه اشتغال استان گیلان تایید شود می‌تواند خارج از نوبت و با اولویت تسهیلات دریافت کند.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با اشاره به اولویت‌های کارگزاران طرح تکاپو جهت ارائه اعتبارات اظهار داشت: طرح‌های حوزه گردشگری، بوم‌گردی و آبزی‌پروری در اولویت قرار دارند.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی