مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۷۲۷
زمان انتشار : ۰۹:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۳

آغاز برداشت ازگیل در گیلان

برداشت "ازگیل" در باغ های تالش گیلان آغاز شده است.

به گزارش  حبیب جهانساز، معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: ۳۵۸ باغدار تالشی برداشت ازگیل را از ۱۳۳ هکتار باغ های خود آغاز کردند.

وی با بیان اینکه برداشت ازگیل به طور معمول از اواخر آذر آغاز می شود و تا آخر دی ماه ادامه دارد، افزود: باغداران تالشی به دلیل شرایط  وضعیت جوی امسال زودتر از زمان موعد برداشت را آغاز کرده اند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه این میوه جنگلی در شهرستان های تالش، آستارا، ماسال، رضوانشهر و ماسال تولید می شود، اظهار داشت: پیش بینی می شود از ۴۷۱ هکتار باغ ازگیل در گیلان بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ تن ازگیل به ارزش ۹۶ میلیارد ریال برداشت شود.

جهانساز تصریح کرد: سطح زیر کشت ازگیل امسال از ۴۴۰ هکتار در سال گذشته به ۴۷۱ هکتار افزایش یافت.

گفتنی است؛ در گویش گیلکی به ازگیل “کونوس” گفته می شود.

این میوه پاییزی سرشار از پتاسیم، منیزیم، منگنز، روی و آهن است و به کاهش فشار خون، درمان سنگ کلیه و مشکلات گوارشی کمک می کند./ باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی