مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۳۳۶۰
زمان انتشار : ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۱۱/۱۷

هنرمندان از جشنواره فجر و کاندیداهای سودای سیمرغ می گویند

هنرمندان عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون هریک نظراتی درباره جشنواره فجر سی و ششم دارند که مرور آن ها خالی از لطف نیست.

به گزارش  سیمرغ های جشنواره فجر ۹۶رسما با برگزاری مراسم افتتاحیه به پرواز درآمده اند و چند روز دیگر بر شانه های صاحبانشان خواهند نشست.

حتما بخوانید: عمدی بودن برخورد بخش مقاوم کشتی چینی به سانچی! جزئیات جدید از حادثه نفتکش ایرانی 

حتما بخوانید: سازمان غذا و دارو اعلام کرد؛ اسامی لوازم آرایشی و بهداشتی غیر مجاز

فروتنیان: سعید آقاخانی و بهرامی می توانند کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین باشند 

شاهرخ فروتنیان در گفتگو با    اظهار کرد: هنوز خیلی از فیلمهای جشنواره را ندیده ام و امکان قضاوت در باره سطح کیفی این رویداد سینمایی وجود ندارد.

فروتنیان با تأکید براینکه فیلم کامیون را  تماشا کردم، گفت: فیلم خوبی بود، سعید آقاخانی با بازی خوبی که در این فیلم دارد یکی از کاندیداهای سیمرغ بلورین خواهد بود.

بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه فیلم ” دارکوب” را هم در جریان اکران فیلم های جشنواره فیلم فجر دیده ام، اضافه کرد: خانم بهرامی در بخش سودای سیمرغ می تواند کاندیدای دریافت سیمرغ بلورین باشد و این شایستگی را دارد.

فروتنیان با بیان اینکه فیلم های دیگر را هم باید دید، اظهار کرد: فیلم های خوبی برای رقابت انتخاب شده اند و باید همه آن ها را دید تا بتوان نظر کارشناسی ارایه کرد.

ارجمند: سال هاست جشنواره فجر نمی روم

داریوش ارجمند در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه جشنواره فیلم فجر آیینه تمام نمای سینمای ایران نیست، گفت: ۲۰ ، ۲۵فیلم در جشنواره فجر با هم رقابت می کنند در این شرایط آیینه تمام عیاری  برای سینما نیست.

ارجمند با تأکید براینکه نبودم و نیستم و سالهاست جشنواره فجر نمی روم، اضافه کرد:  هنوز فیلمی را  ندیده ام و مشغول به کاری هم نیستم!

طالب لو: هیچ کس ما را به جشنواره فجر دعوت نکرد

علی طالب لو در گفت و گو با  در جریان برگزاری جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: هر سال خانه سینما با پیامکی ما را برای دیدن فیلم های جشنواره فیلم فجر دعوت می کرد، ولی امسال هیچ خبری نشد.

بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: بخاطر این شرایط تا الان هیچ فیلمی از جشنواره سی و ششم فیلم فجر را ندیده ام.

طالب لو با تأکید براینکه بنده از اولین بازیگرانی بودم که سریال های مناسبتی به ویژه ایام دهه مبارک فجر را پایه ریزی و راه اندازی کردم، افزود:  این دست سریال ها را راه انداختیم تا ساخت سریال های ۳۰قسمتی و مناسبتی جریان پیدا کند ولی متأسفانه تلویزیون توجهی به امثال ما ندارد.

بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه تلویزیون اندازه قوطی کبریت بود که در آن فعالیت داشتیم، اضافه کرد: ولی متأسفانه در دریای الان رسانه ملی غایب هستیم، به شدت از این موضوع گله مندم.

میامی: به خاطر توزیع نامناسب بلیط ها و کارت های دعوت جشنواره فیلم فجر، هیچ نصیبی نبردم

مهدی میامی در گفتگو با خبرنگارما گفت: به خاطر توزیع نامناسب بلیط ها و کارت های دعوت جشنواره فیلم فجر بنده هیچ نصیبی نبردم و یک فیلم هم تا الان ندیده ام.

بازیگر سینما و تلویزیون ادامه داد: جشنواره فیلم فجر جذابیتش را همچنان دارد و هر مملکتی نیاز به همچین تابلویی در سال دارد که دیده شود، نوع سلیقه و فیلمهایی که ساخته می شود ارزشمندی این جشنواره را می رساند.

میامی با تأکید براینکه جشنواره فیلم فجر کلأ داخلی شده است  گفت: سینمای ایران از سینماهای مهم دنیاست، داخلی شدن جشنواره فیلم فجر این جذابیت را از بین می برد، پیش از انقلاب اسلامی با جشنواره ای مانند تهران و غیره به جشنواره های جهانی نزدیک می شدیم.

بازیگر سینما و تلویزیون بااشاره به اینکه الان با رشد فیلمسازی در کشور از جمله کشورهای بزرگ دنیا در فیلمسازی با تولید فیلم های خوب هستیم، اضافه کرد: جشنواره های ما جهانی نیستند.

میامی با بیان اینکه به طور مثال وقتی گروه خارجی را برای حضور در جشنواره تئاتر فجر دعوت می کنند ما هنرمندان در دیدن این نمایش ها سهم نداریم، تصریح کرد: چون بلیط ها را به ارگان های مختلف می دهند و اینقدر ارز خرج می کنند که این گروه ها به ایران بیایند که ناچارند با پیش فروش بلیط ها بخشی از هزینه کرد خود را جبران کنند.

پیردوست: فکر می کنم استاد نصیریان کاندید دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر باشند

سعید پیردوست نیز درباره جشنواره فجر گفت:استقبال مردمی از فیلم های جشنواره  خوب بوده است و  نشان می دهد مردم هنوز با سینما آشتی هستند.

وی با تأکید براینکه تعداد محدودی از فیلم های جشنواره فیلم فجر را تماشاکرده ام، اضافه کرد: بقیه فیلم ها را هم خواهم دید.

بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه فکر می کنم استاد نصیریان برای ” امپراطوری خشم “کاندید دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر باشند،گفت: ” امپراطوری خشم” از فیلم های خوب جشنواره است که تا کنون دیده ام.

پیردوست با بیان اینکه بازی استاد علی نصیریان خیلی عالی بود، اظهار کرد: باید فیلم های دیگر را هم ببینیم و بعد قضاوت کنیم.

اصغری: نوید محمد زاده، فرهاد اصلانی و رضا عطاران می توانند کاندیدای دریافت سیمرغ باشند

ابراهیم اصغری در گفتگو با اظهار کرد: تعدادی از فیلم های جشنواره را دیده ام. ” مغزهای کوچک زنگ زده” یکی از فیلم هایی بود که تا الان دیده ام و از سطح کیفی و کمی خوبی برخوردار است.

اصغری با تأکید بر اینکه نوید محمد زاده شایسته حضور در لیست کاندیداهای دریافت سیمرغ بلورین است  اضافه کرد: نوید بازی خوبی در این فیلم داشت.

تهیه کننده “اشنوگل”با بیان اینکه رضا عطاران با فیلم” مصادره” وفرهاد اصلانی در فیلم ” مغزهای زنگ زده ” می توانند از کاندیداهای دریافت سیمرغ بلورین باشند، گفت:باید فیلم های دیگر را هم ببینیم و قضاوت کنیم.

دلخواه: سیمرغ بلورین باید به بهترین ها اعطا شود

مسعود دلخواه گفت: بر روی هر جشنواره هنری چه سینمایی و چه تئاتر، پسوند بین المللی زده می شود باید چکیده و ویترین هنر کل کشور باشد و سلایق مختلف در نظر گرفته شود و ساختار متنوع داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه اعتبار هر جشنواره مانند جشنواره فیلم فجر به حضور حرفه ای های سینما در بخش های مختلف بستگی دارد، گفت: حضور پر رنگ چهره های شاخص و شناخته شده جشنواره را معتبر تر می کند، جشنواره خالی از بزرگان سینما اعتباری ندارد.

دلخواه با تأکید براینکه پیش بینی اتتخاب بهترین ها در جشنواره سی و ششم فیلم فجر سخت است، اضافه کرد:  باید قضاوت و نقدها را بعد از پایان جشنواره بیان کرد که کارشناسی باشد.

کارگردان و تهیه کننده تئاتر و سینما با بیان اینکه نقد عادلانه و کارشناسی به رفع ضعف های جشنواره فیلم فجر کمک می کند، اظهار کرد: نقد روی هوا کمکی به رشد و تعالی این رویداد سینمایی در داخل کشور نمی کند، سیمرغ بلورین باید به بهترین ها اعطا شود.

پاکنیت: شایسته سالاری در اهدای سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر رعایت شود 

محمود پاکنیت در گفتگو با   با بیان اینکه  جشنواره فیلم فجر فضایی سینمایی برای ارایه کارهای سینماگران در طول سال است، گفت: جشنواره فیلم فجر محل نقد و بررسی فیلم های منتخب سال ۹۷است، سینماگران به ویژه فیلم اولی ها در این رویداد سینمایی کشور محک می خورند و ضعف های خود را اصلاح می کنند.

پاکنیت با تأکید براینکه جشنواره فیلم فجر محل بررسی کارنامه برخی سینماگران است، اضافه کرد: سیمرغ بلورین باید به فیلم شایسته جشنواره سی و ششم داده شود و بر روی اعمال سلیقه در انتخاب بهترین ها ی بازیگری و کارگردانی و غیره خط قرمز کشیده شود.

پاکنیت در خاتمه به  شایسته سالاری در اهدای سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر تاکید کرد.

انتهای پیام

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی