مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۳۷۲۲
زمان انتشار : ۰۹:۴۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۲۱

کارگردان سینما و تلویزیون در گفتگو با اختصاصی:

معضل بودجه و اعتبارات در بخش فرهنگ از مافیا خطرناک تر است

کارگردان سینما و تلویزیون با بیان اینکه ساختارو ماهیت جشنواره فیلم فجر کم رنگ شده است، گفت: از مافیا ضربه نمی خوریم از وضع اعتبارات بخش فرهنگی ضربه می خوریم.

اباذر کبیری در گفتگو با   با اشاره به اینکه ساختار و ماهیت جشنواره فیلم فجر کم رنگ شده است، گفت: فعالیت سینماگران در بخش مستند و فیلم کوتاه در جشنواره کم شده است.

حتما ببینید: بیوگرافی و گالری عکس لاله مرزبان بازیگر نقش آفرین در سریال آنام

کبیری با بیان اینکه در گذشته فیلمسازان ما در حوزه فیلم کوتاه به عنوان فیلم اولی حضور پر رنگ در جشنواره داشتند و استعدادهای خوبی هم کشف می شد، اضافه کرد: چند سالی است که کمتر شاهد این قضیه در جشنواره فیلم فجر هستیم و تعدادمحدودی در این رابطه کار می کنند.

کارگردان سینما و تلویزیون با تأکید براینکه شاهد آثار مستند و کوتاه قابل توجه در جشنواره نیستیم، افزود: بسیاری از بزرگان ما در سینما فیلم نمی سازند و این یک معضل جدی است .

کبیری با اشاره به اینکه سینما صنعتی است که همراه خودش مافیا هم دارد، افزود: ما از طریق مافیا ضربه نمی خوریم و از بعد بودجه و اعتباری برای بخش فرهنگی ضربه می خوریم که خطرناک تر از مافیا است .

کارگردان سینما و تلویزیون با بیان اینکه اکثر نهادهای زیربط در زمان حمایت می گویند بودجه کمی در اختیار داریم، اظهار کرد: معضل بودجه و اعتبارات در بخش فرهنگ نسبت به خطر مافیا در اولویت است، باید به این امر توجه کنیم.

انتهای پیام

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!