مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۱۶۱۶
زمان انتشار : ۰۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۱۰/۲۴

مردم در کدام سینماها فیلم های جشنواره فیلم فجر را خواهند دید؟

مدیر امور سینماهای جشنواره، سینماهای نمایش دهنده فیلم های جشنواره فجر را اعلام کرد.

به گزارش  محمدرضا فرجی در خصوص نحوه انتخاب سینماهای مردمی جشنواره امسال گفت: تنوع جغرافیایی و کیفیت سالن‌های سینمایی دو عامل اصلی برای انتخاب سینماهای مردمی بود و از سوی دیگر امسال به نحوی سینماها انتخاب شده‌اند که فیلم های در حال اکران آسیب نببیند و اکرانشان همزمان با ایام برپایی جشنواره به خوبی ادامه داشته باشد.

طبق اعلام مدیر امور سینماهای جشنواره، مجموعه پردیس مگامال، پردیس کوروش،پردیس آزادی و پردیس چارسو امسال در اختیار جشنواره فیلم فجر هستند.

فرجی ادامه داد: سینماها و پردیس‌های سینمایی استقلال، اریکه ‌ایرانیان، آزادی، تماشا، جوان، چارسو، راگا، فرهنگ، کوروش، کیان، مگامال و ماندانا با مجموع ۲۲ سالن سینمایی و ظرفیت بیش از ۶ هزار مخاطب، سینماهای مردمی جشنواره سی‌وششم را تشکیل می‌دهند.

بنابراین گزارش سینماهای نمایش دهنده آثار جشنواره فیلم فجر برای مردم نسبت به سال گذشته با کاهش مواجه شده است، درحالی که در دولت دهم حدود ۴۰ سالن و در کمترین مقدار خود حدود ۳۰ سالن برای نمایش مردمی اختصاص یافته بود و در سال آخر دولت یازدهم نیز حدود ۲۶ سالن در این زمینه فعال بوده است. این امر در حالی است که با دیجیتالی شدن فرآیند اکران فیلم ها در این زمینه محدودیتهای گذشته وجود ندارد و به نظر می رسد این کاهش سالن های نمایش فیلم های مردمی را نیز می توان در راستای سیاست خنثی سازی و کمرنگ نمودن جشنواره ارزیابی نمود.

سینماپرس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت