مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۱۹۹۷۳
زمان انتشار : ۰۲:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

«لیلا» داریوش مهرجویی بعد از ۲۰ سال دوباره اکران می‌شود

گروه هنر و تجربه اعلام کرد که «لیلا» فیلم تحسین‌شده داریوش مهرجویی را در بیستمین سالگرد اکران آن دوباره در سینماها به نمایش درمی‌آورد. آغاز نمایش دوباره این فیلم از 21 شهریور خواهد بود.

به گزارش  گروه هنروتجربه که پیش از این هم فیلم‌های ماندگار و کلاسیک سینمای ایران مانند «گاو»، «ساز دهنی»، «باشو، غریبه کوچک»، «اون شب که بارون اومد»، «گاوخونی»، «شهرزیبا»، «رقص در غبار»، «چهارشنبه سوری»، «دختر لر» و «دیده‌بان» را اکران کرده بود، همزمان با روز ملی سینما فیلم «لیلا» به کارگردانی داریوش مهرجویی را به نمایش می‌گذارد.

«لیلا» در سال ۱۳۷۵ ساخته شد و در جشنواره فیلم فجر پانزدهم به نمایش درآمد. لیلا حاتمی برای این فیلم دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن نقش اول را دریافت کرد و مرحوم جمیله شیخی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را به دست آورد. نکته جالب آن است که در آن دوره از جشنواره فجر جوایز اصلی به دو فیلم «بچه‌های آسمان» مجید مجیدی و «سرزمین خورشید» احمدرضا درویش رسید و سهم لیلا فقط یک دیپلم افتخار و یک سیمرغ بلورین برای بازیگران زنش بود.

اما «لیلا» طی دو دهه گذشته یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های سینمای ایران نزد منتقدان بوده و از جمله در نظرسنجی سال ۷۶ ماهنامه فیلم به عنوان بهترین فیلم سال شناخته شد. این فیلم همچنین باعث شد لیلا حاتمی به شکل جدی وارد سینما شود. او تا قبل از همکاری با مهرجویی فقط در فیلم‌های پدرش علی حاتمی فقید نقش‌های کوتاهی بازی کرده بود.

آی سینما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

نصرت الله تاجیک

ترامپ مجمع عمومی سازمان ملل را با کنگره آمریکا که نمایندگان منتظر بودند برنامه های او را از زبان خودش و نه توئیتر بشوند، اشتباه گرفت! وی در این مجمع بیانیه سیاست خارجی خود را به غلط در حضور جمعی از روسای کشورها خواند که برای تعامل چند جانبه و حل موضوعاتی که سرنوشت بشریت را به خطر میاندازد، گرد آمده اند. سخنانش در مورد ایران سخیف، اما میخ بر تابوت چند جانبه گرائی بود. این سخنرانی که در آن هیچگونه راهبردی جلوتر از نوک بینی اش نمی توان دید ، فاقد انگیزه به منظور ایجاد امید ، اعتماد و اطمینان در دنیائی است که آمریکا برای ساکنان این کره خاکی تدارک دیده است و هیچ چیز جز سیاست واگرائی و رویکرد هر کسی به دنبال منافع خود، بجای هم گرائی بازتولید نمیکند.

علی نصری

جامعهٔ بیمار تخیلی

سید حمید حسینی

رشد ٧ درصدی اقتصاد بدون نفت

عماد افروغ

پیش‌شرط‌های مؤثر در جلوگیری از افراط‌گرایی