مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۰۶۰
زمان انتشار : ۰۱:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۳

فصل جدید سریال «پریا» با موضوع ایدز تولید می‌شود

شرکت صوتی و تصویری سروش فصل دوم سریال «پریا» را درباره بیماری ایدز تولید می کند.

به گزارش  مدیرعامل شرکت صوتی و تصویری سروش با تأکید بر اهمیت استفاده از ابزارهای مختلف در جهت کنترل و درمان به‌موقع بیماری ایدز گفت: این شرکت با همکاری وزارت بهداشت و دفتر منطقه‌ای سازمان ملل سریال «پریا» را با محور کنترل ویروس ایدز تولید می کند.

سید محمود رضا حسینی مدیرعامل و عضو هیئت‌ مدیره شرکت صوتی و تصویری سروش پیرامون اقدامات این شرکت در راستای مقابله با بیماری ایدز اظهار داشت: متأسفانه در سال‌های اخیر و با توجه به افزایش افراد مبتلا به ویروس HIV؛ تغییر روش‌های انتقال در سطح جامعه و کاهش سن ابتلا به این بیماری، نشان ‌دهنده ناآشنا بودن افراد با این بیماری و ناکافی‌بودن برنامه‌های آموزشی است.

وی افزود: بی‌ترید نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی بسیار مؤثر است و دراین‌بین دستگاه‌ها و نهادهای که ابزارهایی لازم را در اختیار دارند می‌توانند با اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی عمومی به‌ویژه برای جوانان و همچنین کشف بیماران مبتلا و درمان به‌موقع آنان برنامه‌های راهبردی را اجرایی کنند.

مدیرعامل و عضو هیئت‌ مدیره شرکت سروش پیرامون اقدامات این شرکت تصریح کرد: به‌تازگی و در راستای اهمیت کنترل این بیماری تفاهم‌نامه همکاری میان شرکت سروش، وزارت بهداشت و برنامه مشترک سازمان ملل متحد در ایران با موضوع دستیابی به اهداف سازمان ملل و اهداف کشوری در زمینه؟ مقابله با ایدز امضا شده است.

حسینی هدف از امضای این تفاهم‌نامه سه‌جانبه را دستیابی به اهداف ۱۰ گانه سازمان ملل متحد و اهداف کشوری به‌منظور مقابله با بیماری ایدز و اثرات آن عنوان و خاطرنشان کرد: شرکت سروش با توجه به فعالیت‌هایی که در حوزه صدا و تصویر و تولید برنامه برای رسانه ملی انجام می‌دهد، می‌تواند گام مهمی برای اجرای برنامه‌های سازمان ملل متحد و همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در زمینه کنترل و مهار بیماری ایدز بردارد.

وی در بخش دیگری افزود: در مجموعه شرکت سروش، دانشگاهی با ظرفیت ۱۸۰۰ دانشجو در حال فعالیت است و برای پیش بردن اهداف این تفاهم‌نامه سه‌جانبه، بر آن شدیم تا کمپین دانشجویی را که متشکل از قشر دانشجو سایر جوانان هستند، در راستای آگاهی هرچه بیشتر فعال کنیم.

مدیرعامل و عضو هیئت‌مدیره شرکت سروش یادآور شد: سال گذشته با همکاری رسانه ملی سریال «پریا» با مضمون بیماری ایدز پخش شد که این موضوع سبب شد تا میزان مراجعات مردمی برای درمان ایدز به صورت چشمگیری افزایش پیدا کند. وی با تأکید بر استفاده ظرفیت صداوسیما و رسانه‌ها در زمینه مقابله با بیماری ایدز، متذکر شد: ساخت فصل دوم از سریال پریا نیز توسط شرکت سروش در دستور کار قرارگرفته که قطعاً این مهم تأثیر مؤثری در افزایش آگاهی مردم پیرامون بیماری ایدز و نحوه کنترل آن خواهند داشت.

حسینی در پایان متذکر شد: در حال حاضر شرکت سروش تقریباً در تمام نقاط کشور و مناطق آزاد نمایندگی دارد و از این ظرفیت می‌تواند برای ترویج آموزش‌های لازم حتی به زبان‌های محلی، در زمینه بیماری ایدز استفاده کرد.

سینماپرس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی