مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۴۱۷۰
زمان انتشار : ۱۰:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۵

ستارگانی که هنگام بازیگری تا پای مرگ پیش رفتند! + تصاویر

در این گزارش از برخی واقعیات در مورد بازیگرانی را که در حین فیلمبرداری سختی های زیادی را متحمل شدند و آسیب های جدی دیدند، آگاه می شویم .

من در آن دوران واقعیت را فراموش کرده بودم…

ان هتوی نقش سختی را در فیلم «بینوایان» به عهده گرفت. که البته نتیجه این سختی را نیز در سال ۲۰۱۳، زمانی که برنده بهترین بازیگر مکمل شد، دریافت کرد. او برای این فیلم مجبور شد که وزن خود را تا حد زیادی کاهش دهد.
او نقش خود را در این فیلم به عنوان یک کارگر ساده و فقیر آغاز کرد، بنابراین قبل از شروع فیلمبرداری ۴.۵ کیلوگرم از وزن خود را کم کرد. اما از آنجا که در انتهای فیلم او باید نقش یک زن افسرده و در حال مرگ را در خیابان های پاریس بازی می کرد، مجبور شد که ۷ کیلوی دیگر نیز از وزن خود بکاهد. او در این باره می گوید:
«من ۷ کیلو را باید در ۱۳ روز کم می کردم، به همین دلیل مجبور شدم که تقریبا هیچ غذایی نخورم.»

این رژیم نه تنها آسیب جسمانی بلکه آسیب روحی نیز به او وارد کرد. ان هتوی می گوید:
«من در آن دوران واقعیت را فراموش کرده و در نقش ام غرق شدم. پس از اتمام فیلم، زمانی که به خانه بازگشتم، تا هفته ها نمی توانستم عکس العمل مناسبی از خودم نشان دهم و شرایط اطرافم را درک کنم. کوتاه کردن موها، کاهش وزن و گریه کردن های مدام در مقابل دوربین مرا از خودم دور کرده بود. مدت ها زمان برد تا من به دنیای واقعی خود باز گردم.»

آنه هتاوی

آنه هتاوی

میلا کونیس برای «قوی سیاه» آموزش و تمرین‌های دشوار باله زیادی را پشت سر گذاشت. او ۹ کیلوگرم از وزنش را تنها بدین دلیل که شبیه بالرین ها شود، از دست داد. شاید ۹ کیلوگرم از نظر شما هیچ باشد اما برای میلا کونیس که پس از آن ۴۳ کیلوگرم شد، وحشتناک بود.

برای این کاهش وزن، میلا رژیم غذایی درستی را دنبال کرد اما سیگار کشیدن های مدام او، به اندامش آسیب رساند. او ۷ هفته مدام به مدت ۴ ساعت هر روز تمرین باله می کرد، به همین دلیل فشارهای زیادی را تحمل کرد. حتی در انتهای فیلم، قسمت هایی از پشت بدنش زخم شده بود.

پس از فیلمبرداری، او به تدریج به وزن طبیعی خود بازگشت. او می گوید که من هر روز یک پیتزای کامل می‌خوردم، اما بدن ام هیچگاه مانند قبل نشد. من قبل از فیلمبرداری اندام خوش فرم و یکدستی داشتم اما پس از آن دیگر اینگونه نبود. در نهایت و آنقدر در این فیلم سختی کشید که دیگر حاضر نیست چنین سختی هایی را تحمل کند.

میلا کونیس

میلا کونیس

هیلاری سوانک همیشه اندامی متناسب داشته اما خودش اعتراف می کند که فیلم «دختر میلیون‌دلاری» سخت تر از آنچه فکرش را می کرد، بود. او مجبور بود که هر روز چند تخم مرغ خام برای صبحانه اش بخورد که یکی از سخت ترین تجربه هایش بوده است.

در واقع او باید وزنش را بالا می برد، به همین دلیل مجبور بود که روزی ۴۰۰۰ کالری مصرف کند تا به هدفش برسد. بدتر این که او باید رژیم غذایی خاصی را دنبال می کرد. رژیم غذایی او شامل مواد حاوی پروتئین بود تا بتواند عضلاتش را تقویت کند. او می گوید:
«من مجبور بودم که روزی ۶۰ عدد سفیده تخم مرغ بخورم، یعنی هر یک ساعت و نیم یک بار. من حتی مجبور می شدم که شب ها نیز از خواب بیدار شوم و مکمل‌های مختلف بنوشم. شاید از نظر شما بیدار شدن در شب و غذا خوردن خیلی کار سختی نباشد اما زمانی که روزی ۵ ساعت تمرینات سخت ورزشی می کنید، دیگر توان بیدار شدن در شب را ندارید.»

با تمام این اوصاف، او توانست ۱۰ کیلو عضله به اندام خود بیافزاید. اگر چه او در طول تمرینات فیلمبرداری بارها دچار خون دماغ شد اما آسیب جدی به خودش وارد نکرد، البته جز این که سفیده تخم را به طور کل از زندگیش حذف کرد.

هیلاری سوانک

هیلاری سوانک

جرارد باتلر عادت دارد که در فیلم های پر از هیجان و خطر هنرنمایی کند اما او هیچگاه فکرش را هم نمی کرد که یک موج بتواند او را تا این حد به مرگ نزدیک کند.
فیلم «تعقیب ماوریکس» در مورد مرد جوانی است که برای موج سواری در بدترین شرایط پافشاری می کند. او در این فیلم مجبور بود که برخی از صحنه های موج سواری را خودش اجرا کند، به همین دلیل یادگیری این ورزش را آغاز کرد.

یک روز در حین موج سواری، یک موج بلند از پشت به او برخورد می کند و او را می اندازد. قبل از آنکه جرارد بتواند خودش را از اعماق آب بیرون بکشد، موج دوم نیز به سمتش راهی می شود. او می گوید:
«من مدت زیادی زیر موج ها به این طرف و آن طرف پرتاب می شدم. آنجا بود که با خودم فکر کردم که وای بر من! من به خاطر فیلمبرداری داشتم جان خودم را از دست می دادم.»

در نهایت او توسط یک آمبولانس به بیمارستان منتقل شد اما خوشبختانه آسیب جدی به او وارد نشد. او می گوید:
«من خطرهای بسیاری را پشت سر گذاشتم، از تصادف گرفته تا افتادن از سقف، اما این اتفاق بدترین شان بود.»

جرارد باتلر

جرارد باتلر

 

سیمرغ : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی