مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۳۲۰۸۷
زمان انتشار : ۰۸:۰۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۱

کارگردان سینما و تلویزیون در گفتگو با اختصاصی:

رسانه ملی پاسخ درستی به ذائقه مخاطبان نمی دهد | کارهای تولیدی تلویزیون کیفیت پایینی دارند | روابط موجود در سینما را نمی توان مافیا نامید

حمید کوهپایه ای با بیان اینکه تلویزیون به عنوان رسانه ملی طی این سالها با ریزش مخاطب زیادی رو به رو بوده است، گفت: تلویزیون نتوانسته به شکل درستی به ذائقه مخاطبان پاسخ دهد.

حمید کوهپایه ای در گفت و گو با  درباره رویکرد رسانه ملی و ریزش مخاطب آن، اظهار کرد: تلویزیون به عنوان رسانه ملی، طی این سالها به دلیل عدم پاسخ درست به ذائقه مخاطبان با ریزش مخاطب زیادی رو به رو بوده است.

وی با تاکید بر اینکه اگر تلویزیون به شکل درستی به ذائقه مخاطبان پاسخ داده بود با ریزش مواجه نبود، افزود: رسانه ها در دنیا جنبه عام پیدا کرده اند و دسترسی به آن ها برای مردم راحت تر است و این نگاه مقایسه ای را افزایش داده است.

کوهپایه ای با اشاره به اینکه در فیلمسازی و تبدیل سوژه ها به فیلم و سریال تنوعی وجود ندارد، گفت: متأسفانه داریم درجا می زنیم و مخاطب خیلی تمایل به تماشای کانال های رسانه ملی ندارد.

کارگردان سینما و تلویزیون با بیان اینکه کارهای تولیدی هم کیفیت پایینی دارند، افزود: این تولیدات مورد توجه مردم نیست، زیرا مخاطب ساختار این آثار را با تولیدات شبکه های فارسی زبان مقایسه می کند.

وی در ادامه در مورد وجود مافیا در سینمای ایران با اشاره به اینکه روابط در سینما وجود دارد و مافیا شاخه خطرناک این روابط است، ادامه داد: این دست روابط در سینما، سطح جشنواره ها و اکران فیلم ها وجود دارد و مافیا جنبه خطرناک این دست روابط است.

کارگردان سینما و تلویزیون کشورمان با اشاره به اینکه بهتر است بجای مافیا واژه روابط را برای سینمای ایران بکار ببریم، خاطرنشان کرد: اسم روابط موجود در سینما را نمی توان مافیا گذاشت.

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

علیرضا تاریوردی

سریال برای مخاطب حرفه ای چیزی برای عرضه ندارد و به نظر می رسد برای مخاطب عام ساخته شده است. مخاطبی که خیلی حوصله فکر و صرف انرژی برای حل معماهای پیچیده داستانی را ندارد.صرفا برای سرگرمی و قصه گویی است به اضافه کمی چاشنی ارزشهای اخلاقی و انسانی. بخشی از اوقات فراغت خانواده را پر می کند و تلنگری کوتاه مدت و موعظه وار برای خوب بودن به آنها می زند.

ماکان بند مهدی بذرافکن

مهدی بذرافکن

برای «ماکان بند»؛اگر «خدا» بخواهد، «بنده» عددی نیست که نخواهد | دمتون گرم بچه پول دارهای «یک شبه»!