مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۹۱۴۴
زمان انتشار : ۰۲:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۵

حذف نماینده ایران و فیلم میشاییل هانکه از رقابت اسکار

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی امروز اسامی 9 فیلم فهرست ابتدایی نامزدهای بخش فیلم خارجی‌زبان نودمین دوره جوایز اسکار را اعلام کرد. فیلم سینمایی «نفس» ساخته نرگس آبیار که به عنوان نماینده سینمای ایران برای حضور در آکادمی اسکار انتخاب شده بود، نتوانست به عنوان یکی از فیلم‌های برگزیده انتخاب شود.

به گزارش  اسامی فیلم‌های راه‌یافته به مرحله بعدی رای‌گیری برای انتخاب نامزدهای بخش فیلم خارجی‌زبان جوایز اسکار ۲۰۱۸، بامداد جمعه به وقت ایران اعلام شد. «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار که به نمایندگی از ایران برای رقابت در این بخش معرفی شده بود موفق نشد به جمع نامزدهای اولیه راه پیدا کند.

نادیده گرفته شدن «اول پدرم را کشتند» تازه‌ترین تجربه کارگردانی آنجلینا جولی بازیگر و کارگردان آمریکایی که نماینده کامبوج در بخش فیلم خارجی‌زبان بود، یکی از شگفتی‌های این فهرست است. همچنین «۱۲۰ ضربان در دقیقه» به کارگردانی رابین کامپیو از فرانسه که یکی از فیلم‌های مطرح فصل جوایز است، از فهرست کوتاه جا ماند. «پایان خوش» به کارگردانی میشاییل هانکه از اتریش یکی دیگر از رقبای جدی بود که نتوانست به مرحله بعد برود.

امسال ۹۲ کشور نمایندگان خود را برای رقابت در بخش فیلم خارجی‌زبان نودمین دوره جوایز اسکار معرفی کردند که یک رکورد جدید است.

فهرست اولیه نامزدهای بخش فیلم خارجی‌زبان به این شرح است:

شیلی، «یک زن شگفت‌انگیز» (A Fantastic Woman)، سباستین للیو

آلمان، «محوشدگی» (In the Fade)، فاتح آکین

مجارستان،«درباره جسم و روح» (On Body and Soul)، ایلدیکو انیدی

اسرائیل، «فوکس‌تروت» (Foxtrot)، ساموئل مائوز

لبنان، «توهین» (The Insult)، زیاد دویری

روسیه، «بی‌عشق» (Loveless)، آندری زویاگینتسف

سنگال، «فلیسیته» eFelicité)، آلن گومیس

آفریقای جنوبی، «زخم» (The Wound)، جان ترنگوو

سوئد، «مربع» (The Square)، روبن اوستلوند

آی سینما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی