مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۲۶۶۷۶
زمان انتشار : ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۲۲

جشنواره کلکته با نمایش «زرد» و حضور ستاره‌های بالیوود کلید خورد

بیست و سومین جشنواره بین المللی فیلم کلکته با نمایش فیلم «زرد» به کارگردانی مصطفی تقی‌زاده و همچنین گردهمایی ستاره‌های بالیوود از آمیتاب باچان و شاهرخ خان گرفته تا کاجول و مهش بهات فیلمساز و کومار سانو آهنگساز معروف آغاز به کار کرد. مراسم افتتاحیه این رویداد سینمایی جمعه گذشته برگزار شد و حضور کمال حسن سینماگر سرشناس هند که این روزها در دنیای سیاست نقش پررنگ‌تری دارد رونق بیش‌تری به فضای جشنواره بخشید.

به گزارش  در این دوره، علاوه بر مرور آثار مایکل وینترباتم فیلمساز بریتانیایی، شماری از آثار شاخص سینمای کلاسیک و معاصر از جمله «کفش‌های قرمز»، «لارنس عربستان»، «بانو مکبث» و «مهارت‌های زندگی بالغانه» نیز به نمایش در می‌آیند.

محور اصلی سخنرانی باچان در این مراسم به تغییر و تحول موسیقی در سینمای هند اختصاص داشت. او یادآور شد با گذشت سال‌ها، بالیوود شاهد ترانه‌هایی بوده که توسط مسلمانان سروده، نواخته و ساخته شده‌اند و بازیگرهای مسلمانی که در نقش شخصیت‌های هندو ظاهر شده‌اند این ترانه‌ها را به اجرا درآورده‌اند.

جشنواره فیلم کلکته یکی از مهم‌ترین رویدادهای سینمایی هند است که از سال ۱۹۹۵ به همراه اهدای جوایز نقدی (در حدود ۲۰۰ هزار دلار) برگزار می‌شود. علاوه بر بخش رقابت بین الملل جشنواره که تاکنون هر سال برگزار شده، از امسال بخش رقابتی سینمای هند نیز به برنامه این رویداد سینمایی اضافه شده است.

همچنین در بخش مرور آثار امسال، گزیده‌ای از تولیدات سینمای معاصر مراکش نیز روی پرده می‌رود. بیست و سومین جشنواره فیلم کلکته تا ۱۷ نوامبر ادامه دارد.

آی سینما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی