مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۹۶۴۵
زمان انتشار : ۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹

العبادی؛ جهان تصور نمی‌کرد با این سرعت بر داعش پیروز شویم

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق پس از آزادسازی موصل از چنگال تروریست های تکفیری صهیونیستی داعش وارد شهر موصل شد و به صورت رسمی آزادی موصل را اعلام کرد.

به گزارش  حیدر العبادی نخست وزیر و فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق اعلام کرد، جهان تصور نمی کرد با این سرعت داعش را سرکوب کنیم.

وی افزود: اولویت کنونی ما بازسازی عراق است.

حیدر العبادی اعلام کرد، پیروزی های به دست آمده نتیجه جانفشانی مبارزان قهرمانی است که شجاعتشان چشم جهانیان را خیره کرده است.

نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق پس از آزادسازی موصل از چنگال تروریست های تکفیری صهیونیستی داعش، وارد شهر موصل شد و دستیابی به این پیروزی بزرگ را به مبارزان قهرمان و ملت عراق تبریک گفت.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق در شهر موصل که به تازگی از دست تروریست ها آزاد شده است، اعلام «پیروزی» کرد و بدین ترتیب به صورت رسمی آزادسازی شهر موصل از دست گروهک تکفیری داعش اعلام شد.

ساعاتی پیش از ورود العبادی؛ نیروهای مبارزه با تروریسم عراق منطقه المیدان در بخش قدیمی را آزاد کردند و به ساحل رود دجله رسیدند و باقی مانده گروهک تروریستی و تکفیری داعش را در این شهر سرکوب کردند.

نخست وزیر عراق گفت پیروزی حتمی است و عناصر باقی مانده از داعش در منطقه محدودی محاصره شده اند، برای اعلام رسمی این پیروزی بزرگ اندکی صبر لازم است.

وی افزود امروز وارد موصل شده ایم تا از شرایط میدانی اطلاع یابیم و بر روند نبرد با اندک افراد باقیمانده از داعش اشراف داشته باشیم. داعشی های فراری راهی جز مرگ یا تسلیم شدن ندارند، نتیجه نبرد حتمی شده و پیروزی بزرگ در دسترس است.

حیدر العبادی گفت روحیه عالی مبارزانمان، همکاری فرزندان موصل و جشن های مردم برای پیروزی را می ستاییم.

نخست وزیر عراق اعلام کرد، همزمان با عملیات آزادسازی موصل، تلاش برای بازگرداندن ثبات به این شهر ادامه دارد.

شبکه تلویزیونی العراقیه از آغاز جشن و شادمانی مردمی در کوچه و خیابان های شهرهای عراق به دلیل پیروزی بر تروریست های داعش در عملیات آزادسازی نینوا خبر داد.

حیدر العبادی از طریق رود دجله، از غرب موصل وارد بخش شرقی این شهر شد و پس از حضور در میان مردم این منطقه، وارد ساختمان استانداری استان نینوا شد.

واکنش ها

کمیسیون اروپا روز یکشنبه پایان اشغال شهر موصل در عراق را  مرحله ای تعیین کننده در مبارزه برای پایان دادن به کنترل تروریست ها بر برخی مناطق این کشور توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از بروکسل، فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی و کریستاس استیلیانیدیس کمیسر کمک بشر دوستانه اروپا در بیانیه ای  مشترک اعلام کردند « آزاد شدن موصل از اشغال داعش از مرحله تعیین کننده در مبارزه برای حذف کنترل تروریست ها بر برخی مناطق در عراق و رها شدن ساکنان این مناطق »‌ حکایت دارد.

آنها از شجاعت مردم، دولت و نیروهای مسلح عراق و همچنین فداکاری نظامیان و غیر نظامیان برای رسیدن به این پیروزی تمجید کردند.

همچنین رئیس جمهور فرانسه در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد «موصل از دست داعش آزاد شد فرانسه به همه کسانی که در این پیروزی مشارکت داشتند ادای احترام می کند».

مکرون در بیانیه ای که کاخ ریاست جمهوری فرانسه منتشر کرد، از «این پیروزی نیروهای امنیتی عراق که ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش نیز از آنها پشتیبانی می کرد» استقبال کرد و به مقامات و ملت عراق در این مرحله از مبارزه که از تابستان سال ۲۰۱۴ آغاز شده بود، تبریک گفت».

خبرگزاری صدا وسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی