مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۹۶۴۲
زمان انتشار : ۱۳:۴۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۹

قرارداد ایران و توتال بر اساس ترک تشریفات منعقد شد

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس: قرارداد ایران و توتال بر اساس ترک تشریفات منعقد شده و مصوبه شورای عالی اقتصاد و هیأت دولت را داشته است.

به گزارش  اسداله قره خانی آلوستانی، با اشاره به امضای قرارداد ایران و توتال در هفته گذشته گفت: قراردادهای بین المللی برای تصویب به شورای عالی اقتصاد و هیأت دولت می رود و برای ترک تشریفات، مصوبات شورای عالی اقتصاد و هیأت دولت را دارد که در این قرارداد نیز این اقدامات صورت گرفته است.

نماینده مردم علی آباد کتول در مجلس با بیان اینکه تمام تشریفات قانونی برای انعقاد قرارداد بین ایران و توتال انجام شده است، افزود: تمام قراردادهایی که در فازهای مختلف عسلویه منعقد شده نیز براساس ترک تشریفات صورت گرفته است؛ چرا که این مگاپروژه ها به گونه ای بوده که چون تعهدات بزرگی در آینده ایجاد می کند، لزوماً باید برای تسهیل به شورای عالی اقتصاد ارسال شده و ترک تشریفات برای آن صورت گیرد.

قره خانی با اشاره به اینکه در قانون اختیارات وزارت نفت، مجلس این اختیار را به وزیر نفت داده که در میادین مشترک پیمانکار را انتخاب کند ادامه داد: ترک تشریفات و یا انجام مناقصه محدود از اختیارات وزیر نفت است، یعنی به عبارتی هم وزیر نفت این اختیارات را دارد و هم شورای عالی اقتصاد می تواند مصوب کند تا از طریق سازمان مدیریت و برنامه ریزی قرارداد ابلاغ شود.

سخنگوی کمیسیون انرژی با بیان اینکه قرارداد با توتال مسیر شورای عالی اقتصاد را طی کرده و به مناقصه نیازی نداشته است ، تصریح کرد: پروژه هایی که به تکنولوژی برتر نیاز داشته و این تکنولوژی در انحصار یک شرکت بوده یا اینکه سرمایه گذاری بالایی را می طلبد قانونگذار این اختیار را داده که این قراردادها به صورت ترک تشریفات یا از طریق اختیارات وزیر نسبت به میدان های مشترک انجام شود.

خانه ملت : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار