مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۸۸۳۵
زمان انتشار : ۱۱:۲۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۵

آمریکا آماده بکارگیری گزینه نظامی علیه پیونگ یانگ است

شورای امنیت سازمان ملل متحد نشست فوق‌العاده‌ای را برای بررسی آزمایش موشکی روز گذشته‌ی کره شمالی برگزار کرد.

به گزارش  شورای امنیت سازمان ملل متحد نشست فوق‌العاده‌ای را برای بررسی آزمایش موشکی روز گذشته‌ی کره شمالی برگزار کرد.

نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، در این نشست با اشاره به توانمندی های نظامی آمریکا، اظهار داشت دولت این کشور در حال حاضر قصد ندارد از این قابلیت استفاده کند.

هیلی افزود: افزایش اقدامات بی‌ثبات‌کننده کره شمالی تهدیدی برای همه کشورهای جهان است.

نماينده آمريکا در سازمان ملل اعلام کرد آمريکا برای بکارگيری گزينه نظامی عليه تهديد هسته‌ای کره شمالی آماده است.

هیلی همچنین با اعلام اینکه در روزهای آتی قطعنامه‌ای را علیه کره شمالی به سازمان ملل متحد ارائه خواهد کرد، هشدار داد پیونگ یانگ برای انجام این آزمایش پاسخی درخور دریافت خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد آزمایش موشکی کره شمالی غیرمسئولانه بود و دنیا را به مکان خطرناکتری تبدیل کرد.

هیلی تصریح کرد امروز روز تيره ای است، كره شمالی حالا می تواند برخی از ايالت های آمريكا را نشانه بگيرد و باز چين با آنها معامله می كند. البته ما فعلا ترجيح می دهيم عمليات نظامی نكنيم و روی تحريم ها متمركز شويم. چین با کره شمالی ارتباط دارد و ما همکاری با پکن را برای تحت فشار قرار دادن پیونگ یانگ ادامه خواهیم داد.

وی گفت: آمریکا تنها به دنبال هسته‌ای زدایی صلح‌آمیز شبه‌‌جزیره کره است اما اقدامات کره شمالی راه را بر هرگونه اقدام دیپلماتیک می‌بندد.

هیلی افزود: آمریکا پیشنهاد قطعنامه تحریم‌های جدید علیه کره شمالی را ارائه خواهد داد. شرکای تجاری کره شمالی، اجازه روابط تجاری با آمريکا را نخواهند داشت.

اظهارات هیلی درحالی است که معاون نماینده روسیه در سازمان ملل، در نشست فوق‌العاده شورای امنیت، ضمن مخالفت با استفاده از تحریم و اقدام نظامی برای مقابله با کره شمالی، این اقدامات را غیرقابل قبول خواند.

همچنین نماینده فرانسه در سازمان ملل تاکید کرد مذاکره گزینه ارجح است،اما رفتار کره شمالی مانع انجام گفتگو است. کره باید نشان دهد آماده دستیابی به راهکاری مبتنی بر گفتگو است.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟