مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۸۸۱۹
زمان انتشار : ۱۱:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۵

همه فوائد دوش آب سرد

متخصصان معتقدند که باید سعی کنیم خود را به دوش آب سرد عادت بدهیم چرا که دارای مزیت‌هایی زیادی است، از جمله متابولیسم را تشدید می‌کند، خلق و خو را سر جا می‌آورد، ایمنی بدن را بالا برده و موها را براق می‌کند.

به گزارش  متخصصان معتقدند که باید سعی کنیم خود را به دوش آب سرد عادت بدهیم چرا که دارای مزیت‌هایی زیادی است، از جمله متابولیسم را تشدید می‌کند، خلق و خو را سر جا می‌آورد، ایمنی بدن را بالا برده و موها را براق می‌کند.
تماس با آب باعث از بین رفتن روغن‌های طبیعی بدن می‌شود، اما آب گرم این کار را سریعتر انجام می‌دهد. هرچقدر زمان کم‌تری زیر آب صرف کنید نتیجه‌ی بهتری می‌گیرید. و این مسئله زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بتوانید بیشتر با آب سرد دوش بگیرید تا با آب گرم.
خوشبختانه تحقیقات ثابت کرده که لازم نیست مدت زمانی زیادی زیر آب سرد بمانید تا از مزیت‌های آن بهره‌مند شوید. تحقیقات نشان می‌دهد ماندن در آب ۶۰ درجه باعث بالا رفتن تعداد سلول‌های سفید خون شده و تراکم سلو‌های کمک‌کننده‌ی T را بالا می‌برد. آب سرد تقریبا به سیستم قلبی‌عروقی شوک وارد کرده و میزان فعالیت آن را بالا می‌برد و این باعث افزایش متابولیسم در طی روز می‌شود. برخی دیگر از تحقیقات نشان می‌دهد که دوش آب سرد باعث فعال شدن چربی‌های قهوه‌ای می‌شود، که به سوزاندن کالری کمک می‌کند.
با این حال هنوز هم فکر می‌کنید دوش آب سرد کار نادرستی است؟ سعی کنید ۲ دقیقه‌ی آخر حمام را با آب سرد دوش بگیرید. این کار به غیرقابل نفوذ شدن کوتیکول یا همان لایه‌‌ی بیرونی سر کمک می‌کند. و از طرفی باعث می‌شود که ساقه‌ی مو حالت نیمه‌مات و بازتابنده پیدا کرده و باعث شود که مو حالت براق پیدا کند.

شهرخبر : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت