مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۸۶۸۴
زمان انتشار : ۱۰:۱۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۴

دستگیری بیش از ۹۰ نفر از مرتبطین حمله داعش به مجلس/بررسی حفاظت از ساختمان‌های مهم در کمیسیون امنیت ملی

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: در جلسه امروز مسائل امنیتی و عوامل نفوذ داعش به کشور مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ابوالفضل حسن‌بیکی با بیان اینکه جلسه کمیسیون امنیت ملی با حضور جمعی از مسئولین امنیتی و انتظامی کشور برگزار شد، گفت: بر پایه گزارش های مطرح شده در جلسه بیش از ۹۰ نفر از مرتبطین حمله داعش به مجلس شناسایی و دستگیر شده‌اند و بخشی از آنها هم در تعقیب و گریزها کشته شده‌اند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه در میان دستگیر شدگان علاوه بر اتباع خارجی اتباع ایرانی هم وجود داشتند، گفت: عوامل زمینه‌ساز این حادثه صرفا نفوذ فیزیکی داشتند و هر شایعه ای مبنی بر خیانت رد است.

وی با بیان اینکه عوامل تروریستی سلاح‌های خود را در شهرهای مرزی داخل کشور خریداری کرده بودند، اظهار داشت: در این جلسه مسئله چگونگی نفوذ آنها به داخل کشور، تهران و مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و آسیب شناسی قرار گرفت و قرار شد برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی برنامه ریزی‌ها و اقدامات جدی صورت بگیرد.

حسن‌بیکی تصریح کرد: در این جلسه مباحث جدی در خصوص حفاظت از مجلس و اماکن موثر و حیاتی و ساختمان‌های مهم صورت گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این جلسه استاندار تهران، فرمانده انتظامی تهران بزرگ سردار ساجدی‌نیا، معاونت انتظامی وزارت کشور و مسئولینی از وزارت اطلاعات، سپاه و بسیج حضور داشتند که گزارش های خود را در رابطه با حمله تروریستی داعش در تهران ارائه دادند.

باشگاه خبرنگاران جوان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت