مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۸۳۹۵
زمان انتشار : ۰۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۳

واکنش متفاوت دمشق به هر حمله نظامی جدید آمریکا

معاون وزیر امور خارجه سوریه هشدار داد هر حمله نظامی جدید آمریکا به مواضع ارتش سوریه با واکنش متفاوت دمشق و همپیمانان آن همراه خواهد بود.

به گزارش به نقل از تلویزیون المیادین ، فیصل المقداد معاون وزیر امور خارجه سوریه در نشست خبری در دمشق گفت: تحولات اخیر میدانی در سوریه بهترین شرایط برای ماست.

المقداد افزود: آشتی های محلی در سراسر سوریه ادامه دارد و در همه مناطق با موفقیت همراه بود.

 معاون وزیر امور خارجه سوریه گفت: نبرد حلب در زمینه مبارزه با تروریسم و مقابله با دخالت خارجی، در تاریخ سوریه ثبت شد.

المقداد افزود: سوریه پیش از بحران در مسیری حرکت می کرد که به نفع بعضی کشورها در منطقه و خارج آن نبود. هدف اصلی از توطئه چینی نظام های عربی ضد سوریه و حمایت آنها از گروه های تروریستی، به زانو درآوردن سوریه بر اساس خواست اسرائیل بود. اکنون نقش این طرف ها در توطئه چینی علیه سوریه، آشکار شده است. ما مخالف تروریسم در هر جایی که باشد، هستیم. امیدواریم بقیه هم به سطحی از هوشیاری سیاسی برسند که بر مبارزه با تروریسم تاکید کنند.

فیصل المقداد معاون وزیر امور خارجه سوریه افزود: تهاجم مستقیم آمریکا به فرودگاه الشعیرات، هیچ توجیه اخلاقی یا سیاسی ندارد. این تهاجم، اقدام فرد مجنونی بود که هر کاری ممکن است صورت دهد. آمریکا می داند که سوریه با تروریسم مبارزه می کند.

المقداد افزود: آمریکا با بهانه تراشی به دنبال طولانی کردن بحران سوریه به نفع اسرائیل است. واشنگتن از هر فرصتی برای ضربه زدن به سوریه استفاده می کند تا مانع پیروزی بر تروریسم شود. آمریکا و مزدورانش به حمایت از تروریسم به چشم سرمایه گذاری نگاه می کنند.

فیصل المقداد معاون وزیر امور خارجه سوریه در نشست خبری در دمشق گفت: به نمایندگی از کشورم تاکید می کنم، سوریه همه سلاح های شیمیایی را که امکان استفاده از آن در هر نوع عملیات نظامی وجود داشت، از بین برد و هیچ سلاح شیمیایی دیگری ندارد. شاهد حمایت مستمر همه دولت های آمریکا از گروه های تروریستی هستیم.

هشدار معاون وزیر خارجه سوریه به آمریکا درباره هر حمله نظامی جدید به این کشور

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد: معاون وزیر امور خارجه سوریه هشدار داد هر حمله نظامی جدید آمریکا به مواضع ارتش سوریه با واکنش متفاوت دمشق و همپیمانان آن همراه خواهد بود.

فیصل المقداد افزود: واقعیت این است که ما از اقدام آمریکا و دولت جدید آن در ارتکاب حملات و تعرضات جدید به خاک سوریه ، متعجب نخواهیم شد.

معاون وزیر خارجه سوریه تاکید کرد واشنگتن باید پیامدهای واکنش دمشق به هر حمله نظامی جدید به سوریه را به طور دقیق محاسبه کند چون طبعا واکنش سوریه و همپیمانان آن مانند حمله نظامی قبلی آمریکا علیه مواضع ارتش (حمله موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات) نخواهد بود .

فیصل المقداد گفت: دولت جدید آمریکا می خواهد به دنیا اعلام کند قدرتمند است و می تواند به هر نقطه ای حمله کند. البته دیوانه می تواند هر نقطه ای را هدف قرار دهد.

معاون وزیر امور خارجه سوریه درباره گزارش اخیر سازمان منع سلاح های شیمیایی در خصوص استفاده از گاز سارین گفت: این گزارش بی ارزش و بی اعتبار است چون مبتنی بر تحقیقات مستقیم و واقعی (میدانی) نیست و ما نتایج این گزارش و تحقیق را به رسمیت نمی شناسیم و با آن تعامل نخواهیم کردند چون غیر شفاف و بی اساس است.

خبرگزاری صداوسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت