مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۸۲۹۳
زمان انتشار : ۱۳:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۲

روابط فامیلی انتشار گزارش تخلفات وزارت بهداشت را منتفی کرد

در پی انتشار خبر برگزاری کنفرانس مطبوعاتی سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت پیرامون اعلام نتایج بررسی‌های سو جریان در بخش دارویی کشور، وزارت بهداشت در تماسی خواستار تعطیلی نشست و برگزاری جلسات مشترک مسئولان این سمن با وزیر بهداشت در پشت درهای بسته شد.

به گزارش دو هفته قبل احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی و عضو هیأت مدیره سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت اعلام کرد گزارشی از تخلفات سازمان غذا و دارو توسط سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت تهیه شده است و اسنادی به دست این سازمان مردم‌نهاد رسیده است که فردا منتشر خواهد شد.

اما پس از دو هفته این گزارش منتشر نشد تا سرانجام قرار شد که امروز در نشستی در این سازمان مردم نهاد، الیاس نادران به بیان تخلفات سازمان غذا و دارو بپردازد ولی تنها یک ساعت مانده به برگزاری این نشست دیده بان شفافیت با انتشار بیانیه ای برگزاری جلسه را به دلیل مذاکرات وزیر با اعضای این سمن کنسل کرد.

البته چند ماه قبل نیز زمزمه‌های انتشار تخلفات سازمان غذا و دارو به گوش می‌رسید که به هر بار به یک بهانه این انتشار انجام نشد.

بالاخره مراودات فامیلی جواب داد

اما در این بین ورود عباس زارع نژاد که از اقوام بسیار نزدیک احمد توکلی است موضوع را کاملا برعکس کرد و بازهم برای وزارت بهداشت وقت خرید. شنیده شده که در ماه‌های اخیر وزیر بهداشت تمام سعی خود را کرده است تا به هر بهایی این اسناد تا پایان دولت یازدهم و جلسه رای اعتماد مجددش منتشر نشود.

نتیجه ورود زارع‌نژاد به این پرونده شفاف سازی شد آنچه در ادامه می خوانید:

سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت در پی انتشار خبر کنفرانس مطبوعاتی آقای نادران عضو هیأت مدیره سازمان مردم نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت پیرامون نتایج بررسی‌های سو جریان در بخش دارویی کشور، عباس زارع نژاد، روابط عمومی وزارت بهداشت طی تماسی که با رئیس هیأت مدیره این نهاد مردمی پیشنهاد داشت مسائل مورد اعتراض در جلسات مشترکی با حضور وزیر محترم و آقایان دکتر توکلی و دکتر نادران بررسی شود و هر آنچه بر آن تفاهم صورت گیرد وزارت‌خانه رأسا به اصلاح اقدام کند.

هیأت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت پس از بررسی این پیشنهاد، بدلیل اینکه نحوه اصلاح امور را کم‌هزینه‌تر می‌دانست موافقت خود را با این موضوع اعلام کرد. همچنین دو طرف توافق داشتند اگر تفاهم کامل صورت نگرفت حق دیده‌بان برای انجام وظیفه شفافیت سازی مورد احترام باشد.

گفتنی است جلسه مشترک جناب وزیر با آقایان توکلی و نادران امروز برگزار می‌شود.

حال باید دید سازمان دیده‌بان شفافیت و عدالت بر اساس وظایف و تکالیف ذاتی خود عمل خواهد کرد یا شفافیت بازهم در پیچ و خم بازی‌های سیاسی و مراودات فامیلی و رفاقت‌های دیرینه سیاسیون گم خواهد شد و عدالت و شفافیت در هاله‌ای از ابهام خواهد ماند.

صراط : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی