مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۸۱۳۸
زمان انتشار : ۱۴:۰۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱

کنایه های روحانی در همایش قوه قضائیه: عده‌ای به تازگی توانسته‌اند کلمه رکود را ادا کنند / چند بار به دستگاه قضا دعوت شدم اما ترسیدم بروم / می شود چند روز قوه قضائیه را تعطیل کرد

رئیس جمهور گفت: من چند بار برای مسئولیت‌هایی به قوه قضاییه دعوت شدم اما ترسیدم که در این قوه حضور یابم و هیچگاه جرات ورود به این دستگاه را نکردم چرا که کاری بسیار سخت بر دوش قضات قرار دارد.

به گزارش   به نقل  از خبرگزاری ها حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی  در همایش سراسری قوه‌ قضائیه با اشاره به اینکه به یمن حضور و هوشیاری مردم و تدبیر رهبری انتخابات را به بهترین شکل برگزار کردیم، گفت: اکنون انتخابات به پایان رسیده و نوبت ما مسئولان است که مشکلات کشور و مردم را حل کنیم. اگر همه دست به دست هم دهیم تا پایان قرن می‌توانیم تا حد زیادی مشکلات را حل و فصل کنیم.

رییس‌جمهور با بیان اینکه حل مشکلات مورد خواست دشمنان و بدخواهان نیست، تصریح کرد: بنابراین آنها هر روز برای ما داستانی می سازند و از هر داستانی، سریالی برای ما تولید می کنند تا ذهن و فکر ما از مسائل اصلی جدا شده و به مسائل فرعی مشغول شویم.

روحانی با اشاره به اینکه انقلاب ما به ۴۰ سالگی یعنی به بلوغ رسیده است، تصریح کرد: الان دیگر سال ۸۸ و ۷۸ نیست. اکنون سال ۹۶ است. در این شرایط بسیار خوب بعد انتخابات آیا باید از نو رقابت انتخاباتی را بازخوانی کنیم. کدام عقل سلیم این را می گوید. دوران رقابت انتخاباتی مال همان دوره است.

رئیس دولت یازدهم همچنین با بیان اینکه کسانی که امروز از رکود صحبت می‌کنند سال ۹۱ کجا بودند، خاطرنشان کرد: حدود هشت سال اشتغال خالص ما صفر بوده است و به تدریج  در حال خروج از این حالت هستیم، اما شرایط سال های ۸۵ تا ۹۲ را یادمان می رود. یادمان می رود در سال ۹۲ با رکود بی نظیری در تاریخ کشور روبرو بودیم و تقریبا رشد اقتصادی کشور منفی ۷ درصد بود. امروز بعضی از رکود حرف می زنند که اشکالی ندارد، اما در سال ۹۱ که رشد کشور منفی ۶.۸ درصد بود در روزنامه ها، سایت‌ها، صداو سیما و بیان شریف شان کلمه رکود را کمتر می شنیدیم اما اکنون که از رکود عبور کرده ایم و به رشد اقتصادی مثبت ۸.۳ درصد طبق گفته مرکز آمار و به رشد ۱۲.۵ درصد طبق آمار بانک مرکزی رسیده‌ایم تازه عده‌ای کلمه رکود را یاد گرفته‌اند که آن را ادا بفرمایند.

رییس‌جمهور با اشاره به حساسیت‌های کار قضا با بیان این‌که «ورود به دستگاه قضا نیازمند فداکاری بسیاری است»، خاطرنشان کرد: من چند بار برای مسئولیت‌هایی به قوه قضاییه دعوت شدم اما ترسیدم که در این قوه حضور یابم و هیچگاه جرات ورود به این دستگاه را نکردم چرا که کاری بسیار سخت بر دوش قضات قرار دارد.

انتهای پیام/

: منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟