مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۸۱۰۴
زمان انتشار : ۰۷:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس عنوان کرد:

ناقض برجام نخواهیم بود/در مقابل زیاده‌خواهی آمریکایی‌ها می‌ایستیم

نیشابور-رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: ما آغازگر نقض برجام نخواهیم بود اما در مقابل زیاده خواهی آمریکایی ها می ایستیم.

به گزارش علاءالدین بروجردی ظهر امروز در جمع خبرنگاران نیشابور اظهارکرد: اگر قرار باشد روزی مشکل روابط بین ایران و عربستان حل شود، باید آغاز کننده این امر سعودی ها باشند زیرا در آغاز کار دولت یازدهم، وزیر خارجه جمهوری اسلامی پیشنهاد مذاکره مستقیم با عربستان را داد و وزرای خارجه دو کشور دیدار کردند اما با تغییر ساختار سیاسی، سعودی ها مسیر دیگری را رفتند.

وی افزود: سعودی ها تصور می کنند با استفاده از درآمدهای نفتی و خرید ده ها میلیارد دلاری سلاح از آمریکا می توانند بر بحران های منطقه ای و داخلی خود سرپوش بگذارند و دوباره دارند اشتباه خود را در خصوص قطر تکرار می کنند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در خصوص برجام  گفت: ما آغازگر نقض برجام نخواهیم بود و در مقابل زیاده خواهی آمریکایی ها خواهیم ایستاد.

بروجردی در خصوص آزمایش های موشکی کشورمان خاطرنشان کرد: زیر بار پذیرش فشارها در خصوص برنامه موشکی ایران نخواهیم رفت زیرا این برنامه ها در راستای قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور است.

وی با اشاره به حمایت ایران از جبهه مقاومت بیان کرد: حضور جمهوری اسلامی اسلامی ایران به صورت مستشاری در کشور سوریه برای خنثی کردن توطئه های آمریکا و هم پیمانانش بوده و  با این حضور قدرتمندانه، بارها از اجرای توطئه های طراحی شده علیه امنیت ملی ایران توسط آمریکا و هم پیمانانش جلوگیری شده است.

وی گفت: در حادثه مجلس، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سیلی محکمی به تروریست ها زد و در این راستا نیزدر مجلس شورای اسلامی طرح جدیدی برای جلوگیری از سوءاستفاده های دشمنان در دست بررسی است.

مهر : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

فرزین پورمحبی

اصولا فرض کلی این است: «هر کس داخل کشور نباشد کیف می کند» لذا در همین راستا از عموم ملت معمولا در صحنه، می خواهیم؛ وقتی هوس بیرون رفتن از مرز های کشور به سرشان زد شادی هایشان را بدون هیچ چشمداشتی تقسیم کنند تا به ما هم خوش بگذرد.

محمود خاقانی

محمود خاقانی

چرا باید عوارض خروج از کشور برداشته شود؟