مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۷۷۱۵
زمان انتشار : ۰۱:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹

تکواندو قهرمانی جهان-کره؛

نخستین مسابقه علیزاده بعد از جراحی

دارنده نشان برنز المپیک ۲۰۱۶ ریو پس از مصدومیت و انجام عمل جراحی، فردا در شیاپ چانگ جهانی به میدان می‌رود.

به گزارش آخرین روز رقابت‌های جهانی تکواندو فردا در کره جنوبی پیگیری می‌شود. در این روز کیمیا علیزاده بانوی المپیکی ایران در وزن پنجم (۶۲ – کیلوگرم) به میدان می‌رود. در این وزن ۶۰ تکواندوکار نام نویسی کرده اند.

علیزاده نخستین بانوی تکواندوکار ایرانی است که مدال برنز مسابقات جهانی و المپیک را در اختیار دارد. او در پیکارهای جهانی ۲۰۱۵ “چلیابینسک” روسیه برای نخستین بار تکواندوی بانوان را جهانی کرد و در المپیک ۲۰۱۶ ریو هم نخستین بانوی ورزشکار مدال اور ایرانی لقب گرفت. او پس از المپیک به علت انجام عمل جراحی در مسابقه‌ای شرکت نکرده است.

علیزاده در دور نخست مسابقات جهانی، ابتدا با “فرناندا آگوئیر” از شیلی روبرو می‌شود، سپس در صورت برتری مقابل “آشلی کرایولد” از کانادا دارنده مدال برنز مسابقات پان آمریکن می‌رود.

“راشل بوت” از “بریتانیا، “روت گیباگ بی” از سیرالئون، “رابیا گولچ” از آلمان، “هی سو کیم” از کره جنوبی، “مارتا کالوو گومز” از اسپانیا، “ماگدا ویت هنین” از فرانسه و “دانیلا روتولو” از ایتالیا مهمترین حریفان علیزاده در مسابقات جهانی هستند.

خبرگزاری صداوسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

محمود خاقانی

درواقع باید گفت که دولت تدبیر وامید با افزایش عوارض خروج به جای اینکه آن را به استناد اصل بیستم قانون اساسی ملغی کند درذهن رای دهنده ای که با امید به این دولت رای داد اینگونه تداعی می کند که دولت از خط تدبیر خارج شده است.

متین مسلم

متین مسلم

مثل همیشه؛ نه جنگ نه صلح!