مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۷۷۰۵
زمان انتشار : ۰۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹

مجلس ایران از سرمایه گذاری خارجی حمایت می کند

رئیس مجلس شورای اسلامی: برنامه ششم توسعه محورهایی دارد که زمینه را برای سرمایه گذاری خارجی فراهم کرده و مجلس ایران از این سرمایه گذاری حمایت می کند.

 به گزارش آقای لاریجانی در صبحانه کاری با مدیران ارشد شرکت های بزرگ کره ای با اشاره به تبلیغات سیاسی امریکایی ها برای حذف رقبای اقتصادی افزود: امریکا حرف های سیاسی می زند و در عمل خودشان صد فروند بوئینگ به ایران فروخته اند و کارهایشان را از طریق بانکها انجام دادند.

وی با اشاره به تصویب برنامه ششم توسعه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این برنامه محورهایی دارد که زمینه را برای سرمایه گذاری خارجی فراهم کرده است.

رئیس مجلس گفت: بخش های نفت و گاز، راه سازی و حمل و نقل، محیط زیست، انرژی های پاک، پتروشیمی، و صنایع به ویژه خودروسازی بخش هایی هستند که زمینه برای سرمایه گذاری خارجی برای آنها فراهم است.

لاریجانی با بیان اینکه در ایران تنها از شش درصد ظرفیت معادن استفاده می شود افزود: در مجلس هم زمینه برای سرمایه گذاری معادن فراهم شده است.

وی بازار ۷۰ میلیونی ایران را ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاری دانست و گفت: مجلس ایران هم از سرمایه گذاری در بخش های مختلف حمایت می کند.

لاریجانی با اشاره به تسهیلات هشت میلیارد یورویی دولت کره جنوبی برای حمایت از شرکت های سرمایه گذار در ایران از سهولت در کارهای بانکی میان دو کشور خبر داد.

خبرگزاری صداوسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

محمود خاقانی

درواقع باید گفت که دولت تدبیر وامید با افزایش عوارض خروج به جای اینکه آن را به استناد اصل بیستم قانون اساسی ملغی کند درذهن رای دهنده ای که با امید به این دولت رای داد اینگونه تداعی می کند که دولت از خط تدبیر خارج شده است.

متین مسلم

متین مسلم

مثل همیشه؛ نه جنگ نه صلح!