مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۷۶۷۹
زمان انتشار : ۰۱:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹

راهکارهای طب سنتی برای آب کردن چربی های شکم و پهلو

یک متخصص طب سنتی گفت: این طب برای پیشگیری از چاقی های موضعی و رفع آنها راهکارهای مفیدی دارد.

به گزارش سیدمهدی میرغضنفری متخصص طب سنتی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش اظهارکرد: به طور کلی اصل چاقی در افراد مختلف به علت نوع مزاجی که دارند نیز متفاوت است اما بطور کلی رفع چاقی موضعی دغدغه خیلی از مردم شده است.

وی با تاکید بر اینکه برای علت های اصلی پیدایش و رفع کامل چاقی های موضعی طب سنتی راهکارهای بسیاری دارد، افزود: تغییر سبک زندگی، انتخاب اشتباه نوع الگوی غذایی بدون توجه به شناخت کامل نوع مزاج، کم تحرکی و حتی پشت میز نشینی های طولانی، مهمترین علت های بروز چاقی موضعی به ویژه در نواحی دور شکم، پهلو و بازو ها به شمار می روند.

این متخصص طب سنتی در خصوص یکی از بهترین فوت و فن های رفع چاقی موضعی گفت: یبوست های مداوم یکی از مهمترین علت‌های چاقی موضعی هستند، پس در ابتدا باید با قرار دادن ملین های طبیعی در تغذیه روزانه آن را برطرف کرد.

وی ادامه داد: مصرف روزانه یک لیوان خاکشیری که با آب ولرم تهیه شده، قراردادن هلو و زردآلو در سبد غذایی روزانه و ترجیحا یک ساعت قبل از غذا به صورت ملین های کاملا طبیعی یبوست هارا به طور کامل از بین می برند .

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش تصریح کرد: علاوه بر رفع یبوست و جلو گیری از بروز آن، انجام نسخه طب سنتی ذکر شده نیز با ایجاد زمینه های هضم،  جذب مناسب و کامل مواد غذایی را ایجاد نوعی کم اشتهایی از بروز چاقی های موضعی نیز جلو گیری می کنند.

میرغضنفری با اشاره به چند راه حل کلیدی دیگر برای رفع چربی های موضعی و دور شکم تصریح کرد: بهتر است مصرف برگه های میوه های ترش و ملس، آلو بخارا و تمرهندی های تازه نیز در برنامه های غذایی روزانه افراد حتی به میزان کم نیز در برنامه قرار گیرند زیرا این اقلام، در زمره بهترین چربی سوزها هستند.

وی ادامه داد: مصرف روزانه یک قاشق غذاخوری بادام شیرین خوراکی را در یک لیوان آب ولرم ریخته و ترجیحا ناشتا و یک ساعت قبل از صرف صبحانه میل شود که این محلول در رفع چربی های موضعی خیلی کمک کننده است.

این متخصص طب سنتی یادآور شد: البته مصرف ناشتای روزانه یک عدد سیب نیم ساعت الی ۴۰ دقیقه قبل از صبحانه، علاوه بر رفع خواب آلودگی در کاهش وزن و کاهش چربی های موضعی نیز موثر است اما قانون کلی این است که باید بر اساس تشخیص نوع مزاج هر فرد، علت بروز و نسخه رفع چربی های موضعی و چاقی در وی مشخص شود.

باشگاه خبرنگاران : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟