مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۷۵۵۶
زمان انتشار : ۰۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۸

قدرت موشکی ایران یکی از پشتوانه های کلیدی ماست

نائب رئیس سابق مجلس شورای اسلامی گفت: قدرت موشکی ما یکی از پشتوانه‌های کلیدی اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی است و باید در جهت تحکیم و افزایش این قدرت از همه ظرفیت خود استفاده کنیم.

به گزارش   محمدحسن ابوترابی فرد در جمع خبرنگاران درباره توان دفاعی و موشکی ایران گفت: به نظر بنده تمام مسئولان نظام در قوای سه گانه در این معنا اتفاق نظر دارند که نظام جمهوری اسلامی باید در مرز قدرت نظامی دفاعی بازدارنده قرار داشته باشد که هیچ دشمنی هیچ‌گاه کمترین جسارت تعرض به مرزهای زمینی و هوایی و دریایی ما را نداشته باشد.

وی افزود: قدرت موشکی ما هم یکی از پشتوانه‌های کلیدی اقتدار دفاعی جمهوری اسلامی است و باید در جهت تحکیم و افزایش این قدرت از همه ظرفیت خود استفاده کنیم.

 وی درباره لزوم حفظ وحدت ملی، گفت: وحدت امروز در حول عمود رهبری و اقتدار نظام معنا پیدا می‌کند و همه کسانی که خود را به اسلام و رهبری نظام متعهد می‌دانند باید در چارچوب رهنمودها، بیانات و نقشه راه ایشان حرکت کنند.

ابوترابی فرد ادامه داد: ایشان در روز عید فطر صریحا تبیین فرمودند که باید همه نیروهای انقلاب در عرصه‌های فرهنگی فعال باشند و در چارچوب قانون و نظم و اخلاق راه را برای افزایش وحدت ملی هموار کنند.

عضو سابق مجلس شورای اسلامی درباره کابینه دولت دوازدهم و ویژگی‌های آن گفت: بنده همیشه رمز اقتدار دولت را در چند اصل می‌دانم؛ اولا باید نیروهایی که برای مدیریت کلان کشور انتخابات می‌شوند در بالاترین سطح ایمان و تعهد به ارزش‌ها و مبانی انقلاب باشند، وفادار به اصول و ارزش‌هایی باشند که هویت اسلامی و انقلابی ملت ما با آن گره خورده است.

وی خاطرنشان کرد: ثانیا باید از دانش و تجارب مدیریتی لازم برای انجام شایسته وظایف و ماموریتی که دارند، برخوردار باشند و ثالثا باید از بالاترین ظرفیت و حمایت و پشتیبانی مجلس شورای اسلامی برخوردار باشند و برای داشتن این حمایت لازم می‌دانم که رییس جمهور با رایزنی با رییس مجلس و روسای کمیسیون‌ها راه را برای انتخاب بهترین‌ها که از نظر مبانی فکری و دانش و تجارب و انگیزه در سطح قابل قبولی هستند هموار کند و امیدوارم این افراد هم از نشاط و جوانی لازم برای انجام شایسته ماموریت‌ها بهره‌مند باشند.

مهر : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت