مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۷۵۲۱
زمان انتشار : ۰۳:۲۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۸

رفتارهای آمریکا در سوریه نابخردانه و ماجراجویانه؛

هشدار ایران نسبت به ماجراجویی جدید آمریکا در سوریه

دبیر شورای عالی امنیت ملی در خصوص ماجراجویی‌های آمریکا در سوریه به شدت هشدار داد و تاکید کرد: این رفتارهای آمریکا مصداق بارز بازی با آتش است.

به گزارش به نقل از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی امیر دریابان علی شمخانی در واکنش به تهدیدات اخیر آمریکا علیه سوریه که به بهانه واهی قصد دمشق برای استفاده از سلاح شیمیایی مطرح شده است اظهار داشت: طرح مجدد ادعاهای واهی علیه سوریه ادامه سناریوی امریکا برای سرپوش گذاشتن بر شکست های مستمر جبهه تروریسم و مقابله با پیشروی های تعیین کننده ارتش سوریه است.

وی با تاکید بر ضرورت ورود سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW)به موضوع ادعاهای مطرح شده از جانب امریکا افزود : در صورتی که دولت امریکا در طرح ادعاهای خود صداقت دارد باید اطلاعات مربوط را در اختیار بازرسان این سازمان قرار دهد تا با همکاری دولت سوریه ، بی طرفانه راستی آزمایی شود.

امیر شمخانی با یادآوری تجاوز غیر قانونی آمریکا به خاک سوریه وهدف قرار دادن پایگاه هوایی شعیرات به بهانه استفاده این کشور از سلاح شیمیایی گفت: ایران و روسیه پس از این رخداد رسما خواستار اعزام هیئت حقیقت یاب بین المللی برای بررسی ادعاهای مطرح شده از جانب امریکا شدند اما واشنگتن برای جلوگیری از افشای پوچ بودن اتهامات مطرح شده علیه سوریه، مانع از این اقدام شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با هشدار به عواقب اقدامات یکسویه امریکا و زیر پا گذاردن مبانی حقوق بین الملل و حاکمیت ملی سوریه تاکید کرد: بدون شک رفتارهای نابخردانه و ماجراجویانه امریکا در سوریه ، مصداق بارز بازی با آتش است و صحنه نظامی در این کشور ، ادامه تجاوز یکطرفه امریکا به سوریه و مواجه نشدن با واکنش متقابل را تغییر خواهد داد.

 

خبرگزاری صداوسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت