مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۷۲۸۰
زمان انتشار : ۰۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷

بررسی شاخص بورس در یک ماه گذشته؛

شاخص بورس ۲ هزار ۳۸۸ واحد افت کرد

شاخص بورس اوراق بهادار تهران در خرداد ماه با توجه به اتفاقات پیرامون در شرایط اقتصادی کشور اُفت بیش از 2 هزار و 388 واحدی را به خود اختصاص داد.

به گزارش شاخص بورس و اوارق بهادار تهران در اوایل خرداد با روند نسبتا مثبت ماه از کانال ۸۱ هزار و ۱۲۴ واحدی شروع به کار کرد که این روند در سه روز ابتدای ماه ادامه پیدا کرد تا جاییکه در روز چهارم شاهد ریزش ۲۲۸ واحد شاخص و سقوط آن به پله ۸۰ هزار واحدی بودیم.

روند نزولی شاخص از روز هفتم خرداد ماه بیشتر شد تا جایی که در بیستمین روز خرداد ماه شاهد سقوط شاخص بورس به ارتفاع ۷۹ هزار واحدی بودیم بدین ترتیب شاخص در روزهای کاری خرداد ماه تا روز بیستم بیش از هزار و ۲۶۹ واحد افت کرد.

به علاوه این روند هر چند دروزهای باقی مانده از خرداد ماه کمی ضعیف‌تر شد ولی مجددا ادامه پیدا کرد و در بیست و هشتمین روز خرداد ماه شاهد سقوط شاخص به ارتفاع ۷۸ هزار و ۹۹۰ واحدی بودیم و با این وجود در روزهای سپری شده در خرداد ماه شاخص از ابتدای کانال ۸۱ هزار واحدی به کانال ۷۸ هزار و ۹۹۰ واحدی سر خورد و کاهش بیش از ۲ هزار و ۱۳۴ واحدی را به خودد اختصاص داد.

گفتنی است در سه روز باقی مانده از خرداد ماه نیز روند نزولی شاخص ادامه پیدا کرد تا جایی که نهایتا شاخص در روز ۳۱ خرداد ماه در ارتفاع ۷۸ هزار و ۷۳۶ واحدی متوقف شد.

براساس این گزارش، اتفاقات پیش آمده در فضای اقتصادی کشور نیز بر اُفت شاخص بورس بی‌تاثیر نبوده است و جو روانی ایجاد شده در کشور مبنی بر حملات تروریستی نیز موجب کاهش بیش از بیش شاخص بورس در روزهای کاری شد.

میزان : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت