مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۷۲۰۶
زمان انتشار : ۱۵:۲۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۶

نکات مثبت و منفی اشعار میثم مطیعی

میثم مطیعی مداح جوان کشورمان دیروز پیش از نماز عید فطر با قرائت ابیاتی انتقادی مسئولین را مورد خطاب قرار داد و این رویداد بازتاب های متفاوت و گسترده ای در فضای مجازی رقم زد.

گروه سیاسی / امیر حسن زاده- اگر بخواهیم منصفانه به این رویداد بنگریم ناگزیریم تا مطالبی را بیان کنیم.

اشعار مطیعی حاوی نکات مثبتی بود.

*زیباترین قسمت شعر آنجاست که فارغ از بازی های سیاسی، خواسته تمام ملت ایران را به مسئولین گوشزد کرد.  “ای نشسته صف اول نکنی خود را گم، پی اقدام تو هستند هنوز این مردم “یادآوری داستان علی(ع) و برادرش عقیل برای رییس جمهور اتفاق خوبی بود.

*این که ساختار جمهوری اسلامی به گونه ای چیده شده که انتقاد و تلنگر از سوی آحاد مردم به شخصیت های مسئول نظام رسانده شود نیز بیانگر روح جمهوریت نظام اسلامی ایران است.

*بیت های حماسی پایانی بدون رنگ و بوی سیاسی و در حمایت از سپاه پاسداران که این روزها با فخر پرتاب شش موشک به مقر تروریست ها از محبوب ترین های ملت ایران به شمار می رود، نکته مثبت دیگری در اشعار بود.

اما در این میان پرداختن سطحی به برخی موضوعات سبب شد تا اقدام مداح جوان کشورمان با بازخوردهای منفی روبرو شود.

* استفاده از شعار تبلیغاتی نامزد رقیب دولت – یادآوری کارگران و نقش زحمت آنان در پیشرفت کشور در اشعار میثم مطیعی نکته مثبتی بود که کاش با شعار انتخاباتی رقیب دولت «سیاسی» نمیشد.

*  اشاره مبالغه آمیز به موضوع « کاخ نشینی و کوخ نشینی » که در دوران انتخابات بازار گرمی داشت جز کاهش اعتماد مردم به نظام و  دولت منتخب و ضرر به کشور چه سودی میتواند داشته باشد؟

* برجام اگر چه با عهد شکنی آمریکا باچالش های جدی مواجه شده است اما بسیاری از منتقدان در پرداختن به آن دچار افراط می شوند و بدون بیان صورت مساله، سعی در پررنگ کردن نتیجه دارند که این نهایت بی انصافی است.

* اشاره به آمدن « تروریست ها » از ناف یهود، قطعا موجب آزردگی خاطر یهودیان در سراسر جهان می گردد درحالی که مشکل « صهیونیست » جهانی است نه جوامع محترم یهود.

به هرحال اگرچه شاعر این ابیات نیز دیروز طی یادداشتی اعلام کرده که مرادش به هیچ وجه شخص رییس جمهور نبوده و تنها نقد اجتماعی مد نظر بوده است اما واکنش ها به این رویداد  همچنان ادامه دارد.

اختصاصی : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

اسماعیل احمدی

حمایت از کالای ایرانی به عنوان یکی از ضرورت های مهم باید به عنوان راهبردی فراتر از شعار سال در اولویت قرار گیرد.

بهار و یاد یار