مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۷۱۷۶
زمان انتشار : ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷

موشک های زلزال ۲ تجمع نیروهای ائتلاف سعودی در جنوب غرب یمن را در هم کوبید

ارتش و کمیته مردمی یمن بامداد سه شنبه با شلیک موشک های زلزال ۲ به تجمع نیروهای ائتلاف سعودی در استان تعز در جنوب غرب یمن، تلفات سنگینی به نیروهای دشمن وارد کردند.

به گزارش شبکه خبری المسیره یمن یادآور شد این موشک ها به قلب پادگان نظامی «العین» عربستان در منطقه «الصلو» یمن شلیک شده است.

این شبکه خبری ساعاتی پیش نیز در خبری اعلام کرد: دو نظامی ارتش عربستان در گذرگاه علب در شهر عسیر واقع در جنوب غرب این کشور به دست تک تیراندازهای ارتش و کمیته های مردمی یمن کشته شدند.

این اقدام ارتش یمن در شلیک موشک های زلزال به قلب تجمع نیروهای ائتلاف درحالی صورت می گیرد که در ماه‌های آوریل و مارس گذشته (اسفند/ فروردین) گذشته، ۱۲۳ نظامی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان از سوی تک‌تیراندازان یمنی کشته شدند.

المسیره همچنین در خبر دیگری گزارش کرد که در حملات ارتش و کمیته های مردمی یمن به نیروهای ائتلاف در سلسه کوه های «نابضه» در شهرستان موزع در استان تعز، چهارتن از این نیروها کشته و ۲ تن دیگر زخمی شدند.

عربستان از ششم فروردین سال ۹۴ همراه با چند کشور دیگر عربی و با حمایت آمریکا اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرد.

این حملات با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به حکومت و محدود کردن انصار الله صورت گرفت.

حملات ائتلاف ضمن آن که نتوانست ریاض را در رساندن به اهداف خود یاری رساند، تاکنون خسارت های جبران ناپذیر مالی و انسانی را به عربستان و دیگر کشورهای این ائتلاف وارد کرده است.

تسنیم : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

فرزین پورمحبی

اصولا فرض کلی این است: «هر کس داخل کشور نباشد کیف می کند» لذا در همین راستا از عموم ملت معمولا در صحنه، می خواهیم؛ وقتی هوس بیرون رفتن از مرز های کشور به سرشان زد شادی هایشان را بدون هیچ چشمداشتی تقسیم کنند تا به ما هم خوش بگذرد.

محمود خاقانی

محمود خاقانی

چرا باید عوارض خروج از کشور برداشته شود؟