مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۷۱۶۸
زمان انتشار : ۰۰:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۷

توضیحات وزیر رفاه درخصوص طرح «پرداخت مستمری به کم‌درآمدها»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی روند اجرای طرح پرداخت مستمری به کم درآمدها را تشریح کرد و گفت: این طرح را با مدنظر قرار دادن شیوه‌های مختلف ثبت نام شروع کردیم. در مرحله اول، پشت نوبتی‌های کمیته امداد و بهزیستی را مورد توجه قرار می‌دهیم ودر مرحله دوم سراغ ثبت نامی‌ها می‌رویم، این روند هم ادامه خواهد یافت.

به گزارش علی ربیعی درباره طرح ارائه مستمری به اقشار کم درآمد اظهار کرد: این طرح متوقف نشده و یک نوع جوسازی است. متاسفانه جوسازی‌های انتخاباتی تا حالا ادامه پیدا کرده است و گزارش‌هایی در این باره در رسانه‌ها منتشر شده بود؛ در حالی که طرح متوقف نشده و فاز اول آن که ثبت نام از مشمولان بود انجام شده و اکنون در حال بررسی داده‌های جمع آوری شده هستیم.

وی افزود: این برنامه دولت است و ما بتدریج افزایش مستمری ها را از ۳٫۴  به پنج برابر افزایش می‌دهیم و این کف حمایت اجتماعی برای همه است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این طرح را با مدنظر قرار دادن شیوه‌های مختلف ثبت نام شروع کردیم گفت: البته در مرحله اول، پشت نوبتی‌های کمیته امداد و بهزیستی را مورد توجه قرار می‌دهیم و  در مرحله دوم سراغ ثبت نامی‌ها می‌رویم، این روند هم ادامه خواهد یافت.

ربیعی ادامه داد: بنابراین در مرحله اول پشت نوبتی ها را تحت پوشش می‌بریم و از آن سو برنامه خروج شان را نیز تنظیم می‌کنیم؛ برنامه‌ای مبنی بر اینکه این افراد هر کدام تا چه مدت باید مستمری را بگیرند. آن دسته که معلول دائم اند تکلیفشان مشخص است اما برای آنها که می‌توانند توانمند شوند باید چگونگی اتصالشان به طرح اشتغال را مشخص  و برنامه ریزی کنیم. این یک طرح عظیم اجتماعی است و  افرادی که در این شرایط باشند از مسیر دو سازمان‌ حمایتی می‌آیند و با برنامه توانمندسازی پیش می‌روند.

وی تاکید کرد: این برنامه پروژه بزرگ اجتماعی است؛ از ما انتظار نداشته باشید در قبال آن همانند کارهای بزرگی  که در دولت قبل شروع شد و نتیجه ای نداشت عمل کنیم. این برنامه دولت دوازدهم و طرحی دائمی است.

ایسنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت