مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۷۱۰۵
زمان انتشار : ۰۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۶

ظریف در سفر به برلین ؛

شاهد آغاز فعالیت های جدید آلمان در ایران خواهیم بود

وزیر امورخارجه کشورمان: در اجلاس شورای روابط خارجی اروپا درباره اوضاع منطقه، نحوه همکاری ایران و اروپا و مبارزه با تروریسم صحبت می کنم.

به گزارش  از برلین، وزیر امور خارجه کشورمان که به برلین سفر کرده است گفت با وزیر دارایی آلمان درباره همکاری های گسترده بانکی به ویژه درباره تعامل بانکهای بزرگ این کشور با ایران گفتگو خواهد کرد.

محمدجوادظریف که به دعوت رسمی همتای آلمانی اش برای افتتاح اجلاس سالانه شورای روابط خارجی اروپا به آلمان سفر کرده است گفت: در این اجلاس قصد دارم درباره اوضاع منطقه و نحوه همکاری ایران و اروپا برای پیشبرد ثبات و امنیت در منطقه و همچنین مبارزه با تروریسم و افراط گرایی صحبت کنم.

آقای ظریف با اشاره به دیدارهایش با رییس جمهور و چند وزیر آلمانی و همچنین نشست با صاحبان صنایع و تجار بزرگ آلمان گفت: شرکتهای بزرگ آلمانی بسیار علاقه مند هستند در بازار ایران حضور داشته باشند و سرمایه گذاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت های خوبی در این زمینه صورت گرفته است تصریح کرد: ما در روزهای آینده شاهد آغاز برخی فعالیت های جدید آلمان در ایران خواهیم بود.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: از یک طرف با توجه به شرایط خوب روابط دوجانبه و ضرورت همکاری های گسترده تر اروپا با ایران در چهارچوب اجرای برجام و از طرف دیگر با توجه به شرایط حساس منطقه ما و نیاز به همفکری و رایزنی ، این گفتگوها انجام خواهد شد که امیدوارم در جهت منافع مردم و کشور باشد.

دکتر ظریف در پاسخ به سوالی درباره مشکلات بانکی که در زمینه همکاری های اقتصادی دو کشور وجود دارد نیز گفت: بعد از ظهر امروز با وزیر دارایی آلمان که نقش خوبی در اجلاس اخیر FATF برای تمدید تعلیق تحریم های ایران داشت دیدار و گفتگو خواهم کرد.

وی افزود : یکی از موضوعات این گفتگئ گسترده شدن همکاری های بانکی است . ما در شرایط کنونی هم همکاری های خوب بانکی با اروپا و آلمان داریم اما نیاز است که بانکهای بزرگ اروپایی با ایران وارد تعامل شوند و دولتهای اروپایی اطمینان لازم را به بانکها بدهند که علیرغم تلاش های دولت کنونی ایالات متحده ، از آنها حمایت می کنند.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت : علی رغم تلاش های بسیار گسترده آمریکا و رژیم های سعودی و صهیونیستی برای عدم تمدید تعلیق تحریم های ایران در اجلاس اقدام مالی FATF ، آلمان و کشورهای اروپایی به همراه روسیه و چین همکاری خوبی برای منزوی کردن این گروه تندرو داشتند.

آقای ظریف فردا با وزرای اقتصاد و انرژی و خارجه و همچنین رییس جمهور آلمان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

ظریف وارد برلین شد

آقای ظریف در این سفر درباره مسائل مختلف و همکاری های بین المللی و دو جانبه به ویژه درباره همکاری های اقتصادی دو کشور و مسائل بانکی با زیگمار گابریل وزیر امور خارجه ، ولفگانگ شوئیبله وزیر دارایی و بریژیت تسیپریس وزیر اقتصاد و انرژی آلمان دیدار و گفتگو خواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین امروز در افتتاحیه نشست شورای روابط خارجی اروپا سخنرانی خواهد کرد. زیگمار گابریل وزیر خارجه آلمان هم سخنرانی اختتامیه این نشست را برعهده خواهد داشت.

سخنرانی در بنیاد کوربر که از اندیشکده های مهم اروپایی است و همچنین نشست با صاحبان صنایع و شرکتهای آلمانی از دیگر برنامه های سفر دو روزه ظریف به آلمان خواهد بود.

ظریف پس از آلمان به ایتالیا سفر می کند تا با مقامات این کشور از جمله نخست وزیر و وزیر امور خارجه دیدار کند.

خبرگزاری صداوسیما : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟