مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۶۹۰۴
زمان انتشار : ۰۲:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۵

رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا خبر داد

تخلیه و بارگیری بیش از ۳۵ هزار تن کالا از بندر آستارا

رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا گفت: در سه‌ماهه نخست سال جاری 35 هزار و 873 تن انواع کالا با 48 فروند کشتی باری در منطقه ویژه اقتصادی این بندر تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش از آستارا، میر محمود میرنبیلی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: در سه ماه نخست سال جاری بالغ‌بر ۳۵ هزار و ۸۷۳ تن انواع کالا توسط ۴۸ فروند کشتی باری در منطقه ویژه اقتصادی این بندر تخلیه و بارگیری شده است.

رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا با بیان اینکه از مقدار کالای مذکور، ۲۷ هزار و ۴۷۴ تن انواع کالا به بخش واردات تعلق دارد، تصریح کرد: آهن گالوانیزه، تخته، ام دی اف و شمش آهن از جمله کالاهایی هستند که توسط ۲۴ فروند کشتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا تخلیه‌ شده‌اند.

وی مقدار کالاهای بارگیری شده از منطقه ویژه اقتصادی این بندر را هشت هزار و ۳۹۹ تن انواع کالا دانست و بیان کرد: کربنات کلسیم، پی‌‌.وی‌.سی، پلی‌اتیلن، پلی پروپلن، پودر تالک و گرانول پی‌.وی‌.سی از جمله کالاهایی هستند که با ۲۴ فروند کشتی باری از طریق مرز دریایی به کشورهای همسایه جابه‌جا شده‌اند.

میرنبیلی تخلیه و بارگیری این مقدار کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهرستان آستارا را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با ۲۷ درصد افزایش دانست و گفت: ورود کشتی‌های باری به منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان با ۴۱ درصد و خروج کشتی‌های باری از این بندر با ۵۰ درصد افزایش همراه بوده است.

رئیس اداره بندر و دریانوردی شهرستان آستارا میزان بارگیری این میزان کالا در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته برابر دانست و افزود: تخلیه کالا در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهرستان آستارا با ۵۱ درصد رشد همراه بوده است.

میرنبیلی با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا در شمالی‌ترین نقطه از کشور در مجاورت دریای خزر نزدیک‌ترین بندر به کشورهای cis و حلقه اتصال تجارت و ترانزیت کالا است، خاطرنشان کرد: این بندر یکی از بنادر پویای کشور در بعد گمرکی، اقتصادی، تجاری و گردشگری محسوب می‌شود.

بندر چندمنظوره آستارا نخستین بندر خصوصی کشور در زمینی به مساحت ۶۰ هکتار به‌منظور تخلیه و بارگیری سه میلیون و ۵۰۰ تن کالا احداث شده و این بندر به‌واسطه دریا به بنادر باکو، اوکتائو، ترکمن، مخاچ قلعه، آستراخان، فریدون‌کنار، انزلی، نوشهر و امیرآباد متصل می‌شود.

فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

فرزین پورمحبی

اصولا فرض کلی این است: «هر کس داخل کشور نباشد کیف می کند» لذا در همین راستا از عموم ملت معمولا در صحنه، می خواهیم؛ وقتی هوس بیرون رفتن از مرز های کشور به سرشان زد شادی هایشان را بدون هیچ چشمداشتی تقسیم کنند تا به ما هم خوش بگذرد.

محمود خاقانی

محمود خاقانی

چرا باید عوارض خروج از کشور برداشته شود؟