مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۶۷۹۹
زمان انتشار : ۱۳:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۴

قطری ها در پاسخ به درخواست اماراتی ها: شما هم ایرانی ها را اخراج کنید!

مردم قطر، در واکنش به لیست درخواست های اعراب برای از سرگیری روابط با قطر، لیستی مشابه از درخواست ها را تهیه و اجرای آن ها را از عربستان، امارات، بحرین و مصر خواستار شدند.

به گزارش  لیست اعراب برای از سرگیری روابط با قطر، شامل ۱۳ شرطِ غیرقابل اجراست که کشورهای محاصره کنندۀ قطر به خوبی می دانند که قطر آن ها را اجرا نخواهد کرد. از مهم ترین این شروط می توان به کاهش قطع روابط دیپلماتیک با ایران، تعطیلی شبکۀ الجزیره، برچیدن پایگاه نظامی ترکیه و پرداخت غرامت مالی اشاره کرد.

شهروندان قطری در واکنشی غیررسمی به انتشار این فهرست، فهرست هایی مشابه از درخواست ها را تهیه کرده و از عربستان و امارات خواستند این درخواست ها را اجرا کنند.

شهروندان قطری از امارات خواستند ۸۰۰ هزار ایرانی را که در امارات به سر می برند، از این کشور اخراج و فعالیت دفاتر بازرگانی ایرانی را در امارات متوقف کنند و شبکه “اسکای نیوز” را تعطیل کرده، “محمد دحلان” و شماری دیگر از مزدوران را از امارات اخراج کنند.

آن ها همچنین از امارات خواستند از پشتیبانی از جدایی طلبان یمن جنوبی و نیروهای خلیفه حفتر در لیبی دست بکشند.

شهروندان قطری همچنین فهرستی از درخواست ها را خطاب به عربستان منتشر کردند و بستن شبکۀ العربیه و روزنامه الشرق الاوسط را خواستار شدند.

آن ها همچنین از عربستان خواستند نام هزاران تن از اتباع سعودی را که راهی سوریه و عراق شدند، منتشر کند، و همچنین نام اتباع سعودی را که به گروه اخوان المسلمین وابسته اند فاش کند؛ و زین العابدین بن علی، رئیس جمهور فراری تونس را به این کشور برگرداند.

این اقدام خودجوش قطری ها که در شبکه های اجتماعی، بازخوردی گسترده داشت، غیرقابل اجرا بودن شروط کشورهای عربِ محاصره کنندۀ قطر را به آنها گوشزد کرد.

برنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

زایش و رویش، سرشت بهار و زندگی است و در آغاز سال نو همراه با عزیزان و هم‌راهانمان، قدردانی از خادمان مردم که اغلب بی‌صدا و چشم‌داشت دیگران، به «خدمت» مشغولند، ستودنی است؛ کسانی که عمری در راه اعتلای علم و فرهنگ تلاش کردند.

مهرداد خدیر

۹۶؛ سال خاموشِ مجمع تشخیص مصلحت