مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۶۷۵۰
زمان انتشار : ۰۲:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۴

تلاش دی‌کاپریو برای فاصله گرفتن از پرونده اختلاس/ بازیگر «گرگ وال‌استریت»‌ از خیر مجسمه اسکار گذشت

لئوناردو دی‌کاپریو هدایای شرکت «رد گرانیت» را به دولت ایالات متحده آمریکا تحویل داد.

به گزارش شرکت فیلمسازی «رد گرانیت» سال ۲۰۱۲ مجسمه اسکاری را که مارلون براندو برای بازی در فیلم «در بارانداز»‌ گرفته بود، به عنوان کادوی تولد به لئوناردو دی‌کاپریو هدیه کرد. شرکت فیلمسازی «رد گرانیت» تهیه‌کننده یکی از آثار مشهور دی‌کاپریو با عنوان «گرگ وال‌استریت» است.

حال پس از گذشت ۵ سال دی‌کاپریو داوطلبانه اسکار مارلون براندو را به همراه چندین هدیه دیگر به دولت آمریکا تحویل داده است. دولت آمریکا در حال تحقیق روی ارتباط احتمالی این شرکت با پرونده اختلاس و پولشویی ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلاری مالزیایی است.

رضا عزیز یکی از بنیان‌گذاران شرکت «رد گرانیت» پسرخوانده نجیب رزاق نخست وزیر مالزی متهم به همکاری در این اختلاس بزرگ است.

براساس پرونده‌ای که در این باره سال گذشته در سیستم قضایی آمریکا گشوده شده است، بخشی از پول اختلاس مالزیایی صرف خرید وسائل لوکس از جمله جواهرات، قایق‌های تفریحی و خرید هدایا برای چهره‌های سرشناس شده است. در میان این وسائل گرانقیمت آثاری از پیکاسو و ژان میشل باسکیت هم وجود دارد.

ژو لو یکی از سرمایه‌گذاران شرکت «رد گرانیت» نقاشی پیکاسو و کولاژ ژان میشل باسکیت را به دی‌کاپریو هدیه داده است. سخنگوی دی‌کاپریو اعلام کرده است که این بازیگر هدایا را در راستای کارهای خیریه بنیادش پذیرفته است.

در هر صورت اکنون دی‌کاپریو هدایا و اسکار مشهور براندو را به مقامات تحویل داده است. البته هنوز مشخص نیست که دامنه این تحقیقات به فیلم «گرگ وال استریت» و سودی که از جانب آن نصیب دی‌کاپریو شد هم می‌شود یا خیر.

لس‌آنجلس‌تایمز : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

صدا و سیما هیچ وقت به صورت شفاف از همین نظرسنجی ها و میزان مخاطبان و رضایت آنها صحبت نکرده است. کاش صدا و سیما می گذاشت همین جشنواره مردمی را جای دیگری به غیر از صدا وسیما برگزار می کرد. کاش صدا و سیما می گفت دغدغه اصلی مردمش چیست و آنها چه چیزهایی از رسانه ملی می خواهند. کاش صدا و سیما می گفت که مهمترین ایراداتش در برنامه های رادیویی و تلویزیونی چیست که مخاطبانش روز به روز کاهش دارد نه افزایش!

متین مسلم

آیا امید بازگشت آرامش پایدار به خلیج فارس هست؟ | ۲ منطق متناقض یک دیپلماسی