مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۶۵۴۵
زمان انتشار : ۱۳:۲۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳

روسیه: با اطمینان بالا می‌توان گفت «ابوبکر البغدادی» کشته شد

وزارت خارجه روسیه با اطمینان زیاد اعلام کرد که «ابوبکر البغدادی» کشته شده است. اولگ سرومولوتوف تأکید کرد که «اطلاعات در این زمینه حالا از طریق کانال‌های مختلفی تأیید شده است».

به گزارش   وزارت خارجه روسیه اعلام کرده که با اطمینان زیاد می‌توان اعلام کرد که «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش کشته شده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت خارجه روسیه گفته است که البغدادی احتمالا در حمله اواخر ماه می نیروهای روسیه کشته شده است.

 «اولگ سرومولوتوف» معاون وزیر خارجه روسیه این خبر را اعلام کرده است.

بنا به گفته این دیپلمات روس، «طبق اعلام وزارت دفاع روسیه، احتمال بسیار زیادی وجود دارد که البغدادی در حمله نیروهای هوایی روسیه علیه مواضع فرماندهی داعش در حومه رقه اواخر ماه می سال جاری میلادی کشته شده باشد».

وی تأکید کرد که «اطلاعات در این زمینه حالا از طریق کانال‌های مختلفی تأیید شده است».

وزارت دفاع روسیه در تاریخ ۱۶ ژوئن اعلام کرد که البغدادی ممکن است در میان آن دسته از سرکرده‌های تروریست‌ها باشد که در جلسه موسوم به شورای نظامی داعش شرکت کرده بودند و به همراه آنها در حمله نیروهای هوایی روسیه در تاریخ ۲۸ ماه می کشته شده باشد.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه درباره این خبر گفته بود که آن را تأیید نمی‌کند.

فارس : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

محمود خاقانی

درواقع باید گفت که دولت تدبیر وامید با افزایش عوارض خروج به جای اینکه آن را به استناد اصل بیستم قانون اساسی ملغی کند درذهن رای دهنده ای که با امید به این دولت رای داد اینگونه تداعی می کند که دولت از خط تدبیر خارج شده است.

متین مسلم

متین مسلم

مثل همیشه؛ نه جنگ نه صلح!