مجله الکترونیکی
[ نسخه آزمایشی ]
کد خبر : ۶۵۳۸
زمان انتشار : ۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۳

امام جمعه رشت: دشمن به دنبال جایگزینی اسلام آمریکایی با اسلام ناب محمدی(ص) است

امام جمعه رشت با بیان اینکه دشمن به دنبال جایگزین کردن اسلام آمریکایی با اسلام ناب محمدی(ص) است، خاطرنشان کرد: پیام حمله موشکی سپاه به تروریست ها این است که ما آماده مقابله با دشمنان هستیم.

به گزارش  آیت الله زین العابدین قربانی در خطبه های نماز جمعه شهر رشت، ضمن قدردانی از حضور گسترده مردم روزه دار در راهپیمایی روز جهانی قدس، اظهار کرد: روز جهانی قدس روز مبارزه با استکبار جهانی است که در تمام دنیا برگزار می‌شود.

وی با اشاره به پیشینه تاریخی رژیم صهیونیستی، اظهار کرد: بنی اسرائیل خود را قوم برگزیده خدا و برتر از دیگران می دانند و بدون توجه به آخرت و روز قیامت، حریصانه در صدد دنیاطلبی و مال اندوزی هستند لذا به دلیل این ویژگی اخلاقی همواره در هر نقطه از دنیا با مشکلات فراوانی روبرو می شوند.

این کارشناس دینی با بیان اینکه همواره یهودیان آواره بودند و لذا اروپاییان آنها را به سرزمین های اسلامی فرستادند، عنوان کرد: یهودیان برای تصاحب زمین های مسلمانان در فلسطین شروع به جنگ با مردم و قتل عام و اقدامات تروریستی کردند و تاکنون ۷ میلیون فلسطینی را به واسطه خونخواری خود آواره کرده اند.

امام جمعه رشت با اشاره به اهمیت فلسطین برای جهان اسلام، تصریح کرد: فلسطین تنها یک کشور نیست بلکه دشمنان می خواهد از این طریق به پیکره اسلام و وحدت اسلامی ضربه وارد و خاورمیانه را از دست مسلمانان خارج کنند و منابع آنان را به غارت ببرند. متاسفانه برخی از سران کشورهای عربی وحدت دنیای اسلام را به خطر انداخته اند.

نماینده ولی فقیه در گیلان وحدت مسلمانان را عامل خشم دشمنان به ویژه استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی دانست و اضافه کرد: یهودیان خواستار نابودی امت واحده اسلامی هستند. این در حالی است که سازمان ملل این رژیم کودک کش را به رسمیت می شناسد و حرکت مردم غزه برای آزادی خود را خلاف حقوق بشر معرفی می کند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه دشمن به دنبال جایگزین کردن اسلام آمریکایی با اسلام ناب محمدی(ص) است، خاطرنشان کرد: استکبار جهانی جمهوری اسلامی ایران را که در مقابل تروریسم ایستاده، تروریست می خواند.

وی با اشاره به پاسخ موشکی سپاه پاسداران به تروریست های تکفیری، عنوان کرد: در عملیات سپاه سرافراز که پاسخی به اقدامات تروریستی دشمن در مجلس و حرم مطهر امام بود، ۱۷۵ نفر از دشمنان تکفیری و داعش نابود شدند لذا پیام حمله موشکی سپاه این است که ما آماده مقابله با دشمنان هستیم و در جاهای دیگر ضربه های محکمتری به آنان می زنیم.

به دلیل شرایط جسمی و حال نامساعد آیت الله زین العابدین قربانی  خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر رشت نیمه تمام ماند و نماز جماعت ظهر و عصر بلافاصله به امامت حجت الاسلام والمسلمین صدیق عربانی، امام جمعه موقت این شهر اقامه شد.

ایسنا : منبع
ارسال نظر
( انصراف از پاسخگویی )
مرا از نظرات بعدی با خبر کن
مرا فقط از پاسخ به نظرم با خبر کن
کلید را به سمت چپ بکشید

اولین دیدگاه را برای این مطلب ارسال کنید.

مهرداد خدیر

«مجمع تشخیص مصلحت نظام» گفت که سالی تقریبا خاموش را پشت سر گذاشت و مهم‌ترین خبری که در دو ماه گذشته هر دو هفته یک بار درباره جلسات مجمع منتشر می‌شود این است که احمدی نژاد شرکت کرده یا نه و بعد از حملات او به رییسان قوه قضاییه و مجلس شورای اسلامی این که برادران لاریجانی حضور یافتند یا نه و حالا غیبت حسن روحانی نیز به این موضوع ربط داده می شود.

سید مجتبی حسینی

پیشگیری رسانه‌ای یا درمان قضایی؟